Plugins - Event Tickets - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (312 entries)

en:  and
ca:  i

en: %s Settings
ca: Configuració de %s

en: %s cannot be a duplicate
ca: %s no pot ser un duplicat

en: %s cannot be the same as %s.
ca: %s no pot ser el mateix que %s.

en: %s must be a number between 0 and 21.
ca: %s ha de ser un número entre 0 i 21.

en: %s must be a number or percentage.
ca: %s ha de ser un número o un percentatge.

en: %s must be a phone number.
ca: %s ha de ser un número de telèfon.

en: %s must be a positive number.
ca: %s ha de ser un número positiu.

en: %s must be a valid absolute URL.
ca: %s ha de ser una URL absoluta vàlida.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
ca: %s ha de ser un slug vàlid (números, lletres, guions i guions baixos).

en: %s must consist of 5 numbers.
ca: %s ha de contenir només 5 números.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
ca: %s ha de consistir només de lletres, números, guions, apòstrofs i espais,

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
ca: %s ha de consistir només de lletres, espais, apòstrofs i guions.

en: %s must contain numbers and letters only
ca: %s ha de contenir només números i lletres

en: %s must contain numbers, letters and dots only
ca: %s ha de contenir només números, lletres i punts

en: %s must have a value that's part of its options.
ca: %s ha de tenir un valor que sigui part de les seves opcions.

en: (%s sold) | (%s sold)
ca[0]: (%s venut)
ca[1]: (%s venuts)

en: (0 or empty for free tickets)
ca: (0 o buit per a tiquets gratuïts)

en: (Current sale price - this can be managed via the product editor)
ca: (Preu especial actual - es pot gestionar mitjançant l'editor del producte)

en: A valid license key is required for support and updates
ca: Una clau de llicència vàlida es obligatòria per a gaudir de suport i actualitzacions

en: Activate %s
ca: Activa %s

en: Activate Plugin
ca: Activa l'extensió

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ca: Estàs pensant "Vaja, aquest plugin és fantàstic! Hauria donar les gràcies a la gent de Modern Tribe per la seva feina"? El millor agraïment que podem demanar és el reconeixement. Permet-nos afegir a la part inferior del teu calendari un petit enllaç de text al projecte The Events Calendar.

en: Armenia
ca: Armènia

en: Attendee List
ca: Llista d'assistents

en: Attendee List for: %s
ca: Llista d'assistents per: %s

en: Attendees
ca: Assistents

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Brazil
ca: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: California
ca: Califòrnia

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: Check in
ca: Registrar-se

en: Check out the available add-ons
ca: Fes una ullada als complements disponibles

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Cocos (Keeling)

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Columns
ca: Columnes

en: Comoros
ca: Comores

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
ca: La validació per comparació ha fallat perquè no s'ha indicat el valor a comparar per al camp %s

en: Congo, Democratic Republic of the
ca: Congo, La República Democràtica del

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
ca: La llista de països ha de contenir només un país per línia de la següent manera: <br>US, Estats Units<br> UK, Regne Unit.

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
ca: Croàcia (Nom Local: Hrvatska)

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Date Format Settings
ca: Configuració del format de data

en: Datepicker Date Format
ca: Format de data del selector de dates

en: Debug Bar Plugin
ca: Plugin Debug Bar

en: Debug mode
ca: Mode de depuració

en: Delete
ca: Esborra

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Display
ca: Visualització

en: District of Columbia
ca: Districte de Colúmbia

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: East Timor
ca: Timor Oriental

en: Ecuador
ca: Equador

en: Edit
ca: Modifier

en: Egypt
ca: Egipte

en: Email Address:
ca: Adreça de Correu:

en: Enable global stock
ca: Previsió global disponible

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
ca: Habilita aquesta opció per mantenir una bitàcola (log) d'informació per a depuració. Per defecte aquesta informació s'envia a la bitàcola d'errors de PHP. Si vols veure aquests errors en el navegador et recomanem que instal·lis el %s i busca la pestanya "Tribe" a la pantalla de depuració.

en: End sale:
ca: Finalització de l'oferta:

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Event Add-Ons
ca: Complements de l'esdeveniment

en: Events Settings
ca: Configuració dels esdeveniments

en: Export
ca: Exporta

en: Falkland Islands (Malvinas)
ca: Illes Malvines (Falkland)

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Field ID:
ca: ID del camp:

en: Fiji
ca: Fidji

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Territoris Francesos del Sud

en: Full Name
ca: Nom i Cognoms

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Global stock level
ca: Nivell de previsió global

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Grenada
ca: Granada

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide the following settings tabs on every site:
ca: Amaga les següents pestanyes d'ajustos a cada web:

en: Holy See (Vatican City State)
ca: Santa Seu (Ciutat del Vaticà)

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hong Kong
ca: Regió administrativa especial xinesa de Hong Kong

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Install %s
ca: Instal·la %s

en: Invalid User ID
ca: Identificador d'usuari incorrecte

en: Invalid field type specified
ca: El tipus de camp especificat és incorrecte

en: Invalid or incomplete field passed
ca: El camp indicat és invàlid o incomplet

en: Iran, Islamic Republic of
ca: Iran (República Islàmica de l')

en: Ireland
ca: Irlanda

en: It looks like you have modified your shared capacity setting but have not saved or updated the post.
ca: Sembla que s'ha modificat la configuració de valors globals , però no ha guardat o actualitzada al pal.

en: Italy
ca: Itàlia

en: Japan
ca: Japó

en: Jordan
ca: Jordània

en: Korea, Democratic People's Republic of
ca: Corea, República Popular Democràtica de

en: Korea, Republic of
ca: Corea, República de

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Lao People's Democratic Republic
ca: Laos, República Democràtica Popular de

en: Latest Version:
ca: Última versió:

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: License Key
ca: Clau de llicència

en: License key(s) updated.
ca: Clau(s) de llicència actualitzada(es).

en: Licenses
ca: Llicències

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
ca: Estàs buscant funcionalitats addicionals com ara esdeveniments recurrents, metadades personalitzades, esdeveniments comunitaris, venda de tiquets i més?

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Macau
ca: Regió administrativa especial xinesa de Macau

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Massachusetts
ca: Massachussets

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia, Federated States of
ca: Micronèsia, Estats Federats de

en: Mississippi
ca: Mississipí

en: Moldova, Republic of
ca: Moldàvia, República de

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: More...
ca: Més...

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Settings
ca: Configuració de xarxa

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Hampshire
ca: Nou Hampshire

en: New Jersey
ca: Nova Jersey

en: New Mexico
ca: Nou Mèxic

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: News and Tutorials
ca: Notícies i tutorials

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: No checkbox options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: No notable changes detected
ca: No s'han detectat canvis notables

en: No radio options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: No select options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: Non-existant field validation function passed
ca: La funció de validació de camp indicada és inexistent

en: None of your settings were saved. Please try again.
ca: Cap ajust s'ha guardat. Si us plau, torna-ho a intentar.

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: North Carolina
ca: Carolina del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Marianes del Nord

en: Norway
ca: Noruega

en: Out of stock!
ca: Sense provisió

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Pennsylvania
ca: Pennsilvània

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Pitcairn
ca: Illes Pitcairn

en: Poland
ca: Polònia

en: Post draft updated.
ca: S'ha actualitzat l'esborrany de l'entrada.

en: Post submitted.
ca: Entrada enviada.

en: Premium Add-Ons
ca: Complements premium

en: Price:
ca: Preu:

en: Print
ca: Imprimir

en: Purchaser
ca: Comprador

en: Purchaser Email
ca: Correu electrònic del comprador

en: Purchaser Name
ca: Nom del comprador

en: RSVP
ca: Venda d'entrades

en: Recent Template Changes
ca: Canvis recents de la plantilla

en: Requires:
ca: Requereix:

en: Reunion
ca: Reunió

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
ca: Las regles de reescriptura s'han buidat al carregar aquesta pàgina d'ajuda. El més probable és que hi hagi un buidat de regles de reescriptura en algun plugin o tema!

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Saint Vincent and The Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Sale Price:
ca: Preu especial:

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Save Changes
ca: Guardar Canvis

en: Security Code
ca: Codi de seguretat

en: See an example of the link
ca: Mira un exemple de l'enlllaç

en: See who purchased tickets to this event
ca: Veure qui ha comprat tiquets per aquest esdeveniment

en: Select a Country:
ca: Selecciona un país:

en: Select a User:
ca: Selecciona un usuari:

en: Select an Image
ca: Selecciona una imatge

en: Select the date format to use in datepickers
ca: Selecciona el format de data a utilitzar en el selector de dates

en: Select...
ca: Seleccioni ...

en: Send Email
ca: Enviar correu electrònic

en: Send the attendee list by email
ca: Enviar la llista d'assistents per correu electrònic

en: Sending...
ca: Enviant...

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Set as ticket header
ca: Establir com a capçalera de tiquet

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings saved.
ca: Configuració guardada.

en: Show The Events Calendar link
ca: Mostrar l'enllaç a The Events Calendar

en: Singapore
ca: Singapur

en: Slovakia (Slovak Republic)
ca: Eslovàquia (República Eslovaca)

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Sold %d
ca: Venuts %d

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Sorry, key validation server is not available.
ca: Ho sentim, el servidor de validació de claus no està disponible.

en: South Africa
ca: República de Sud-àfrica

en: South Carolina
ca: Carolina del Sud

en: South Dakota
ca: Dakota del Sud

en: South Georgia, South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Start sale:
ca: Inici de l'oferta:

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syrian Arab Republic
ca: Síria

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: Tanzania, United Republic of
ca: Tanzània, República Unida de

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
ca[0]: L'ajust anterior no s'ha guardat. Els altres ajustos s'han guardat correctament.
ca[1]: Els ajustos anteriors no s'han guardat. Els altres ajustos s'han guardat correctament.

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
ca: La mida màxima de la imatge en el correu serà de 580px d'ample, i després es redimensionarà per a dispositius mòbils. Si vols que la imatge es vegi correctament als dispositius "retina" utilitza una imatge de 1160px d'ample.

en: The request was sent insecurely.
ca: La sol·licitud s'ha enviat de forma insegura.

en: The request wasn't sent from this tab.
ca: La sol·licitud no s'ha enviat des d'aquesta pestanya.

en: There are no fields setup for this tab yet.
ca: Encara no hi ha cap configuració de camps per aquesta pestanya.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
ca: Aquest calendari està creat amb The Events Calendar.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
ca: Aquest esdeveniment s'ha creat utilitzant Community Events. Segur que vols vendre tiquets per a ell?

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
ca: Aquí és on es poden modificar tots els ajustos de xarxa de The Events Calendar de Modern Tribe.

en: Ticket #
ca: # de tiquet

en: Ticket Description:
ca: Descripció del tiquet:

en: Ticket Name:
ca: Nom del tiquet:

en: Ticket Type
ca: Tipus d'entrades

en: Ticket Type:
ca: Tipus de tiquet

en: Ticket header image
ca: Imatge de capçalera del tiquet

en: Tickets
ca: Entrades

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Undo Check in
ca: Cancel·lar el registre

en: United Arab Emirates
ca: Unió dels Emirats Àrabs

en: United Kingdom
ca: regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels Estats Units

en: Unknown or not set
ca: Desconegut o no configurat

en: Upgrade Plugin
ca: Actualitza l'extensió

en: Upload image for the ticket header.
ca: Pugeu una imatge per utilitzar-la a la capçalera del tiquet

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Valid Key! Expires on %s
ca: Clau vàlida! Caduca el %s

en: Version
ca: Versió

en: Viet Nam
ca: Vietnam

en: View
ca: Visualitza

en: View order
ca: Veure comanda

en: Virgin Islands (British)
ca: Illes Verges (Britàniques)

en: Virgin Islands (U.S.)
ca: Illes Verges (Nord-americanes)

en: Virginia
ca: Virgínia

en: Wallis and Futuna Islands
ca: Wallis i Futuna

en: We hope our plugin is helping you out.
ca: Esperem que el nostre plugin et sigui d'utilitat.

en: West Virginia
ca: Virgínia Occidental

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Yemen
ca: Iemen

en: Yes
ca: Si

en: You are up to date!
ca: Estàs actualitzat!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
ca: A les opcions de pantalla pots seleccionar quines columnes vols veure. Aquestes opcions afecten el llistat de la taula següent, el que s'envia per correu, les impressions i l'exportació CSV.

en: You don't have permission to do that.
ca: No tens permís per fer això.

en: You need to select a user or type a valid email address
ca: Has de seleccionar un usuari o introduir una adreça de correu electrònic vàlida

en: You need to upgrade!
ca: Has d'actualitzar-te!

en: You've requested a non-existent tab.
ca: Has sol·licitat una pestanya inexistent.

en: Your form had the following errors:
ca: El formulari té els errors següents:

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: attendees
ca: assistents

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
ca: amb el nom de funció:

[ctx: not available]
en: n/a
ca: no disponible

en: or
ca: o

en: unknown date
ca: data desconeguda
