Plugins - Event Tickets - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (420 entries)

en:  and
el_GR:  και

en: %s Settings
el_GR: %s Ρυθμίσεις

en: %s cannot be a duplicate
el_GR: %s δεν μπορεί να είναι ένα διπλότυπο

en: %s cannot be the same as %s.
el_GR: %s δεν μπορεί να είναι το ίδιο με %s.

en: %s must be a number between 0 and 21.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 0 και 21.

en: %s must be a number or percentage.
el_GR: %s πρέπει να είναι αριθμός ή ποσοστό.

en: %s must be a phone number.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας αριθμός τηλεφώνου.

en: %s must be a positive number.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας θετικός αριθμός.

en: %s must be a valid absolute URL.
el_GR: %s πρέπει να είναι έγκυρη απόλυτη διεύθυνση URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
el_GR: %s πρέπει να είναι ένα έγκυρο slug (αριθμοί, γράμματα, παύλες, και κάτω παύλες).

en: %s must consist of 5 numbers.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται από 5 αριθμούς.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται μόνο από γράμματα, αριθμούς, παύλες, αποστρόφους και κενά διαστήματα.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται από γράμματα, κενά διαστήματα, αποστρόφους και παύλες.

en: %s must contain numbers and letters only
el_GR: %s πρέπει να περιέχει μόνο αριθμούς και γράμματα

en: %s must contain numbers, letters and dots only
el_GR: %s πρέπει να περιέχει μόνο αριθμούς, γράμματα και τελείες

en: %s must have a value that's part of its options.
el_GR: %s πρέπει να έχει μια τιμή που να είναι μέρος των επιλογών του.

en: (0 or empty for free tickets)
el_GR: (0 ή κενό για δωρεάν εισητήρια)

en: A valid license key is required for support and updates
el_GR: Ένα έγκυρο κλειδι άδειας απαιτείται για υποστήριξη και ενημερώσεις

en: Activate %s
el_GR: Ενεργοποίηση %s

en: Activate Plugin
el_GR: Ενεργοποίηση προσθέτου

en: Add new ticket
el_GR: Προσθήκη εισιτηρίου

en: Afghanistan
el_GR: Αφγανιστάν

en: Alabama
el_GR: Αλαμπάμα

en: Alaska
el_GR: Αλάσκα

en: Albania
el_GR: Αλβανία

en: Algeria
el_GR: Αλγερία

en: American Samoa
el_GR: Αμερικανικοί Νήσοι Σαμόα

en: Andorra
el_GR: Ανδόρα

en: Angola
el_GR: Ανγκόλα

en: Anguilla
el_GR: Ανγκουίλλα

en: Antarctica
el_GR: Ανταρκτική

en: Antigua and Barbuda
el_GR: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
el_GR: Σκέφτεστε "Πω πω, αυτό το πρόσθετο είναι καταπληκτικό! Θα πρέπει να πω ευχαριστώ στη Modern Tribe για όλη τη σκληρή δουλειά τους." Οι μεγαλύτερες ευχαριστίες που θα μπορούσαμε να ζητήσουμε είναι η αναγνώριση. Προσθέστε ένα μικρό κείμενο με σύνδεσμο στο κάτω μέρος του ημερολογίου σας που να οδηγεί στο πρότζεκτ The Events Calendar.

en: Argentina
el_GR: Αργεντινή

en: Arizona
el_GR: Αριζόνα

en: Arkansas
el_GR: Αρκάνσας

en: Armenia
el_GR: Αρμενία

en: Aruba
el_GR: Αρούμπα

en: Attendee List
el_GR: Λίστα Συμμετεχόντων

en: Attendee List for: %s
el_GR: Λίστα Συμμετεχόντων για: %s

en: Attendees
el_GR: Συμμετέχοντες

en: Australia
el_GR: Αυστραλία

en: Austria
el_GR: Αυστρία

en: Azerbaijan
el_GR: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el_GR: Μπαχάμες

en: Bahrain
el_GR: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el_GR: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el_GR: Μπαρμπάντος

en: Belarus
el_GR: Λευκορωσία

en: Belgium
el_GR: Βέλγιο

en: Belize
el_GR: Μπελίσε

en: Benin
el_GR: Μπενίν

en: Bermuda
el_GR: Βερμούδα

en: Bhutan
el_GR: Μπουτάν

en: Bolivia
el_GR: Βολιβία

en: Bosnia and Herzegovina
el_GR: Βοσνία-Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el_GR: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el_GR: Νήσος Μπουβέ

en: Brazil
el_GR: Βραζιλία

en: British Indian Ocean Territory
el_GR: Βρετανικά εδάφη του Ινδικού Ωκεανού

en: Brunei Darussalam
el_GR: Μπρουνέι Νταρουσαλάμ

en: Bulgaria
el_GR: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el_GR: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el_GR: Μπουρούντι

en: California
el_GR: Καλιφόρνια

en: Cambodia
el_GR: Καμπότζη

en: Cameroon
el_GR: Καμερούν

en: Canada
el_GR: Καναδάς

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Cape Verde
el_GR: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Cayman Islands
el_GR: Νησιά Καϊμάν

en: Central African Republic
el_GR: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Chad
el_GR: Τσαντ

en: Check in
el_GR: Άφιξη

en: Check out the available add-ons
el_GR: Ελέγξτε τις διαθέσιμες επεκτάσεις

en: Chile
el_GR: Χιλή

en: China
el_GR: Κίνα

en: Christmas Island
el_GR: Νήσος των Χριστουγέννων

en: Cocos (Keeling) Islands
el_GR: Νησιά Κόκος (Κίλινγκ)

en: Colombia
el_GR: Κολομβία

en: Colorado
el_GR: Κολοράντο

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: Community Events
el_GR: Εκδηλώσεις Κοινότητας

en: Comoros
el_GR: Κομόρες

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
el_GR: Η σύγκριση επικύρωσης απέτυχε διότι δεν παρασχέθηκε αξία σύγκρισης για το πεδίο %s

en: Congo
el_GR: Κονγκό

en: Congo, Democratic Republic of the
el_GR: Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκό

en: Connecticut
el_GR: Κονέκτικατ

en: Cook Islands
el_GR: Νήσοι Κουκ

en: Costa Rica
el_GR: Κόστα Ρίκα

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
el_GR: Η λίστα χωρών πρέπει να διαμορφωθεί ως μία χώρα ανά γραμμή με την ακόλουθη μορφή: <br> ΗΠΑ, Ηνωμένες Πολιτείες <br> ΗΒ, Ηνωμένο Βασίλειο.

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
el_GR: Κροατία (τοπική ονομασία: Hrvatska)

en: Cuba
el_GR: Κούβα

en: Cyprus
el_GR: Κύπρος

en: Czech Republic
el_GR: Τσεχία

en: Date Format Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Προβολής Ημερομηνίας

en: Datepicker Date Format
el_GR: Μορφή ημερομηνίας στον επιλογέα ημερομηνίας

en: Debug Bar Plugin
el_GR: Πρόσθετο Μπάρας Αποσφαλμάτωσης

en: Debug mode
el_GR: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: Delaware
el_GR: Ντέλαγουερ

en: Delete
el_GR: Διαγράψετε

en: Denmark
el_GR: Δανία

en: Display
el_GR: Εμφάνιση

en: District of Columbia
el_GR: Περιφέρεια της Κολούμπια

en: Djibouti
el_GR: Τζιμπουτί

en: Dominica
el_GR: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el_GR: Δομινικανή Δημοκρατία

en: East Timor
el_GR: Ανατολικό Τιμόρ

en: Ecuador
el_GR: Ισημερινός

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit in %s
el_GR: Επεξεργασία σε %s

en: Edit ticket
el_GR: Επεξεργασία εισιτηρίου

en: Egypt
el_GR: Αίγυπτος

en: El Salvador
el_GR: Ελ Σαλβαδόρ

en: Email
el_GR: E-mail

en: Email Address:
el_GR: Διεύθυνση e-mail:

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταγράφονται πληροφορίες αποσφαλμάτωσης. Ως προεπιλογή η καταγραφή θα γίνεται στο error log της PHP του σέρβερ σας. Αν θέλετε να δείτε τα μηνύματα καταγραφής στον browser σας, τότε σας συνιστούμε να εγκαταστήσετε το %s και να αναζητήσετε την καρτέλα "Tribe"  στην  έξοδο αποσφαλμάτωσης.

en: End sale:
el_GR: Λήξη πωλήσεων:

en: Equatorial Guinea
el_GR: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el_GR: Ερυθραία

en: Estonia
el_GR: Εσθονία

en: Ethiopia
el_GR: Αιθιοπία

en: Event Add-Ons
el_GR: Πρόσθετα Εκδηλώσεων

en: Events
el_GR: Γεγονότα

en: Events Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Εκδηλώσεων

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Falkland Islands (Malvinas)
el_GR: Νησιά Φώκλαντ (Μαλβίνες)

en: Faroe Islands
el_GR: Νησιά Φερόε

en: Field ID:
el_GR: Κωδ. Πεδίου:

en: Fiji
el_GR: Φίτζι

en: Finland
el_GR: Φιλανδία

en: Florida
el_GR: Φλόριντα

en: France
el_GR: Γαλλία

en: French Guiana
el_GR: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el_GR: Γαλλική Πολυνησία

en: French Southern Territories
el_GR: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Gabon
el_GR: Γκαμπόν

en: Gambia
el_GR: Γκάμπια

en: General
el_GR: Γενικά

en: Georgia
el_GR: Γεωργία

en: Germany
el_GR: Γερμανία

en: Ghana
el_GR: Γκάνα

en: Gibraltar
el_GR: Γιβλαρτάρ

en: Greece
el_GR: Ελλάδα

en: Greenland
el_GR: Γροιλανδία

en: Grenada
el_GR: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el_GR: Γουαδελούπη

en: Guam
el_GR: Γκουάμ

en: Guatemala
el_GR: Γουατεμάλα

en: Guinea
el_GR: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el_GR: Γουινέα-Μπισάου

en: Guyana
el_GR: Γουιάνα

en: Haiti
el_GR: Αϊτή

en: Hawaii
el_GR: Χαβάη

en: Heard and McDonald Islands
el_GR: Νήσοι Χερντ και Mc Donald

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Hide the following settings tabs on every site:
el_GR: Απόκρυψη των παρακάτω καρτέλων ρυθμίσεων σε όλα τα site:

en: Holy See (Vatican City State)
el_GR: Αγία Έδρα (Πόλη του Βατικανού)

en: Honduras
el_GR: Ονδούρα

en: Hong Kong
el_GR: Χόνγκ Κόνγκ

en: Hungary
el_GR: Ουγγαρία

en: Iceland
el_GR: Ισλανδία

en: Idaho
el_GR: Αϊντάχο

en: Illinois
el_GR: Ιλλινόις

en: India
el_GR: Ινδία

en: Indonesia
el_GR: Ινδονησία

en: Install %s
el_GR: Εγκατάσταση του %s

en: Invalid User ID
el_GR: 'Ακυρο ID χρήστη.

en: Invalid field type specified
el_GR: Ορίστηκε μη έγκυρος τύπος πεδίου

en: Invalid or incomplete field passed
el_GR: Άκυρο ή ελλιπές πεδίο

en: Iowa
el_GR: Αϊόβα

en: Iran, Islamic Republic of
el_GR: Ιράν (Ισλαμική Δημοκρατία του)

en: Iraq
el_GR: Ιράκ

en: Ireland
el_GR: Ιρλανδία

en: Israel
el_GR: Ισραήλ

en: Italy
el_GR: Ιταλία

en: Jamaica
el_GR: Ιαμαϊκή

en: Japan
el_GR: Ιαπωνία

en: Jordan
el_GR: Ιορδανία

en: Kansas
el_GR: Κάνσας

en: Kazakhstan
el_GR: Καζακστάν

en: Kenya
el_GR: Κένυα

en: Kiribati
el_GR: Κιριμπάτι

en: Korea, Democratic People's Republic of
el_GR: Κορέα, Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

en: Korea, Republic of
el_GR: Κορέα, Δημοκρατία της

en: Kuwait
el_GR: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el_GR: Κιργιστάν

en: Lao People's Democratic Republic
el_GR: Δημοκρατική Δημοκρατία του Λάος

en: Latest Version:
el_GR: Τελευταία Έκδοση:

en: Latvia
el_GR: Λετονία

en: Lebanon
el_GR: Λίβανος

en: Lesotho
el_GR: Λεσόθο

en: Liberia
el_GR: Λιβερία

en: Libya
el_GR: Λιβύη

en: License Key
el_GR: Κλειδί Άδειας

en: License key(s) updated.
el_GR: Κλειδί(-ά) άδειας ενημερώθηκε(-αν).

en: Licenses
el_GR: Άδειες

en: Liechtenstein
el_GR: Λιχτενστάιν

en: Lithuania
el_GR: Λιθουανία

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
el_GR: Ψάχνετε για πρόσθετες λειτουργίες, συμπεριλαμβανομένων των τακτικών εκδηλώσεων, προσαρμοσμένα meta, εκδηλώσεις κοινότητας, πωλήσεις εισιτηρίων και άλλα;

en: Louisiana
el_GR: Λουιζιάνα

en: Luxembourg
el_GR: Λουξεμβούργο

en: Macau
el_GR: Μακάο

en: Macedonia
el_GR: Π.Γ.Δ.Μ.

en: Madagascar
el_GR: Μαδαγασκάρη

en: Maine
el_GR: Μέιν

en: Malawi
el_GR: Μαλάουι

en: Malaysia
el_GR: Μαλαισία

en: Maldives
el_GR: Μαλδίβες

en: Mali
el_GR: Μάλι

en: Malta
el_GR: Μάλτα

en: Marshall Islands
el_GR: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el_GR: Μαρτινίκα

en: Maryland
el_GR: Μέριλαντ

en: Massachusetts
el_GR: Μασαχουσέτη

en: Mauritania
el_GR: Μαυριτανία

en: Mauritius
el_GR: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el_GR: Μαγιότ

en: Mexico
el_GR: Μεξικό

en: Michigan
el_GR: Μίτσιγκαν

en: Micronesia, Federated States of
el_GR: Μικρονησία, Ομόσπονδα Κράτη της

en: Minnesota
el_GR: Μινεσότα

en: Mississippi
el_GR: Μισισίπι

en: Missouri
el_GR: Μιζούρι

en: Moldova, Republic of
el_GR: Μολδαβία, Δημοκρατία της

en: Monaco
el_GR: Μονακό

en: Mongolia
el_GR: Μονγκολία

en: Montana
el_GR: Μοντάνα

en: Montenegro
el_GR: Μαυροβούνιο

en: Montserrat
el_GR: Μονσεράτ

en: More...
el_GR: Περισσότερα…

en: Morocco
el_GR: Μαρόκο

en: Mozambique
el_GR: Μοζαμβίκη

en: Myanmar
el_GR: Μιανμάρ

en: Namibia
el_GR: Ναμίμπια

en: Nauru
el_GR: Ναούρου

en: Nebraska
el_GR: Νεμπράσκα

en: Nepal
el_GR: Νεπάλ

en: Netherlands
el_GR: Ολλανδία

en: Network
el_GR: Δίκτυο

en: Network Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Δικτύου

en: Nevada
el_GR: Νεβάδα

en: New Caledonia
el_GR: Νέα Καληδονία

en: New Hampshire
el_GR: Νιου Χάμσαϊρ

en: New Jersey
el_GR: Νιου Τζέρσεϊ

en: New Mexico
el_GR: Νέο Μεξικό

en: New Zealand
el_GR: Νέα Ζηλανδία

en: News and Tutorials
el_GR: Νέα και Οδηγοί Εκμάθησης

en: Nicaragua
el_GR: Νικαράγουα

en: Niger
el_GR: Νίγηρας

en: Nigeria
el_GR: Νιγηρία

en: Niue
el_GR: Νιούε

en: No checkbox options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές κουτιών

en: No radio options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές κουμπιών

en: No select options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές του select

en: Non-existant field validation function passed
el_GR: Ανύπαρκτο πεδίο λειτουργίας επικύρωσης

en: None of your settings were saved. Please try again.
el_GR: Καμία από τις ρυθμίσεις σας δεν αποθηκεύτηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Norfolk Island
el_GR: Νήσος Νόρφολκ

en: North Carolina
el_GR: Βόρεια Καρολίνα

en: Northern Mariana Islands
el_GR: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Norway
el_GR: Νορβηγία

en: Ohio
el_GR: Οχάιο

en: Oklahoma
el_GR: Οκλαχόμα

en: Oman
el_GR: Ομάν

en: Oregon
el_GR: Όρεγκον

en: Pakistan
el_GR: Πακιστάν

en: Palau
el_GR: Παλάου

en: Panama
el_GR: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el_GR: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Paraguay
el_GR: Παραγουάη

en: Pennsylvania
el_GR: Πενσυλβάνια

en: Peru
el_GR: Περού

en: Philippines
el_GR: Φιλιππίνες

en: Pitcairn
el_GR: Πίτκερν

en: Poland
el_GR: Πολωνία

en: Portugal
el_GR: Πορτογαλία

en: Post draft updated.
el_GR: Το πρόχειρο άρθρο ενημερώθηκε.

en: Post submitted.
el_GR: Το άρθρο υποβλήθηκε.

en: Premium Add-Ons
el_GR: Πρόσθετα Ανώτερης Ποιότητας

en: Price:
el_GR: Τιμή:

en: Print
el_GR: Εκτύπωση

en: Puerto Rico
el_GR: Πουέρτο Ρίκο

en: Purchaser
el_GR: Αγοραστής

en: Purchaser Email
el_GR: Εmail αγοραστή

en: Purchaser Name
el_GR: Όνομα αγοραστή

en: Qatar
el_GR: Κατάρ

en: Remove
el_GR: Διαγραφή

en: Requires:
el_GR: Απαιτείται:

en: Reunion
el_GR: Ρεουνιόν

en: Rhode Island
el_GR: Ρόουντ Άιλαντ

en: Romania
el_GR: Ρουμανία

en: Russian Federation
el_GR: Ρωσική Ομοσπονδία

en: Rwanda
el_GR: Ρουάντα

en: Saint Kitts and Nevis
el_GR: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: Saint Lucia
el_GR: Αγία Λουκία

en: Saint Pierre and Miquelon
el_GR: Άγιος Πέτρος και Μικελόν

en: Saint Vincent and The Grenadines
el_GR: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Sale Price:
el_GR: Τιμή Πώλησης:

en: Samoa
el_GR: Σαμόα

en: San Marino
el_GR: Σαν Μαρίνο

en: Saudi Arabia
el_GR: Σαουδική Αραβία

en: Save Changes
el_GR: Αποθηκεύσετε τις Αλλαγές

en: Save this ticket
el_GR: Αποθηκεύστε αυτό το εισητήριο

en: Security Code
el_GR: Κωδικός Ασφαλείας

en: See an example of the link
el_GR: Δείτε ένα παράδειγμα του συνδέσμου

en: See who purchased tickets to this event
el_GR: Δείτε ποιος αγόρασε εισιτήρια γι' αυτήν την εκδήλωση

en: Select a Country:
el_GR: Επιλογή Χώρας:

en: Select a User:
el_GR: Επιλέξτε ένα Χρήστη:

en: Select an Image
el_GR: Επιλέξτε μια εικόνα

en: Select the date format to use in datepickers
el_GR: Επιλογή μορφής ημερομηνίας που θα χρησιμοποιείται στους επιλογείς ημερομηνίας

en: Select...
el_GR: Επιλέξτε ...

en: Sell using:
el_GR: Πώληση με:

en: Send Email
el_GR: Αποστολή email

en: Send the attendee list by email
el_GR: Στείλτε τη λίστα συμμετεχόντων μέσω email

en: Sending...
el_GR: Αποστέλλεται…

en: Senegal
el_GR: Σενεγάλη

en: Serbia
el_GR: Σερβία

en: Set as ticket header
el_GR: Ορισμός ως κεφαλίδα εισιτηρίου

en: Settings
el_GR: Παράμετροι

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν!

en: Seychelles
el_GR: Σεϋχέλλες

en: Show The Events Calendar link
el_GR: Εμφάνιση του συνέσμου προς The Events Calendar

en: Sierra Leone
el_GR: Σιέρα Λεόνε

en: Singapore
el_GR: Σιγκαπούρη

en: Slovakia (Slovak Republic)
el_GR: Σλοβακία (Δημοκρατία της Σλοβακίας)

en: Slovenia
el_GR: Σλοβενία

en: Sold %d
el_GR: Πωλήθηκαν %d

en: Solomon Islands
el_GR: Νησιά Σολομώντα

en: Somalia
el_GR: Σομαλία

en: Sorry, key validation server is not available.
el_GR: Λυπούμαστε, ο σέρβερ επιβεβαίωσης κλειδιών δεν είναι διαθέσιμος.

en: South Africa
el_GR: Νότια Αφρική

en: South Carolina
el_GR: Νότια Καρολίνα

en: South Dakota
el_GR: Νότια Ντακότα

en: South Georgia, South Sandwich Islands
el_GR: Νότια Γεωργία, Νότια Νησιά Σάντουιτς

en: Spain
el_GR: Ισπανία

en: Sri Lanka
el_GR: Σρι Λάνκα

en: Start sale:
el_GR: Έναρξη πωλήσεων:

en: Sudan
el_GR: Σουδάν

en: Suriname
el_GR: Σουρινάμ

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
el_GR: Νήσοι Σβάλμπαρντ και Γιαν Μαγιέν

en: Swaziland
el_GR: Ζουαζιλάνδη

en: Sweden
el_GR: Σουηδία

en: Switzerland
el_GR: Ελβετία

en: Syrian Arab Republic
el_GR: Αραβική Δημοκρατία της Συρίας

en: System Information
el_GR: Πληροφορίες Συστήματος

en: Taiwan
el_GR: Ταϊβάν

en: Tajikistan
el_GR: Τατζικιστάν

en: Tanzania, United Republic of
el_GR: Τανζανία, Ενωμένη Δημοκρατία της

en: Tennessee
el_GR: Τενεσί

en: Texas
el_GR: Τέξας

en: Thailand
el_GR: Ταϊλάνδη

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
el_GR[0]: Η παραπάνω ρύθμιση δεν αποθηκεύθηκε. Οι άλλες ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν με επιτυχία.
el_GR[1]: Η παραπάνω ρυθμίσεις δεν αποθηκεύθηκαν. Οι άλλες ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν με επιτυχία.

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
el_GR: Το μέγιστο μέγεθος της εικόνας στο email θα είναι 580px πλάτος με οποιοδήποτε ύψος, και στη συνέχεια θα αποκλιμακωθεί για τα κινητά. Αν θέλετε υποστήριξη  "retina" χρησιμοποιήστε μία εικόνα πλάτους 1160px.

en: The request was sent insecurely.
el_GR: Το αίτημα στάλθηκε με μη ασφαλή τρόπο.

en: The request wasn't sent from this tab.
el_GR: Η αίτηση δεν στάλθηκε από αυτήν την καρτέλα.

en: There are no fields setup for this tab yet.
el_GR: Δεν έχουν ρυθμιστεί ακόμα πεδία γι' αυτήν την καρτέλα.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
el_GR: Αυτό το ημερολόγιο υποστηρίζεται από το The Events Calendar.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
el_GR: Η εκδήλωση αυτή δημιουργήθηκε χρησιμοποιώντας το Community Events. Είστε σίγουρος ότι θέλετε να πουλήσετε εισιτήρια γι' αυτήν;

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
el_GR: Εδώ μπορείτε να τροποποιήσετε όλες τις γενικές ρυθμίσεις δικτύου για το The Events Calendar της Modern Tribe.

en: Ticket #
el_GR: Εισιτήριο #

en: Ticket Description:
el_GR: Περιγραφή Εισιτηρίου:

en: Ticket Name:
el_GR: Όνομα Εισιτηρίου:

en: Ticket Type
el_GR: Τύπος Εισιτηρίου

en: Ticket Type:
el_GR: Τύπος εισιτηρίου

en: Ticket header image
el_GR: Εικόνα κεφαλίδας εισιτηρίου

en: Tickets
el_GR: Εισιτήρια

en: Togo
el_GR: Τόγκο

en: Tokelau
el_GR: Τοκελάου

en: Tonga
el_GR: Τοκελάου

en: Trinidad and Tobago
el_GR: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Tunisia
el_GR: Τυνησία

en: Turkey
el_GR: Τουρκία

en: Turkmenistan
el_GR: Τουρκμενιστάν

en: Turks and Caicos Islands
el_GR: Νήσοι Τερκς και Κάικος

en: Tuvalu
el_GR: Τουβαλού

en: Uganda
el_GR: Ουγκάντα

en: Ukraine
el_GR: Ουκρανία

en: Undo Check in
el_GR: Αναίρεση Άφιξης

en: United Arab Emirates
el_GR: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής

en: United States Minor Outlying Islands
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες Μικρά Απομονωμένα Νησιά

en: Unknown or not set
el_GR: Άγνωστο ή μη ρυθμισμένο

en: Upload image for the ticket header.
el_GR: Ανεβάστε εικόνα για την κεφαλίδα του εισιτηρίου.

en: Uruguay
el_GR: Ουρουγουάη

en: Utah
el_GR: Γιούτα

en: Uzbekistan
el_GR: Ουζμπεκιστάν

en: Valid Key! Expires on %s
el_GR: Έγκυρο κλειδί! Λήγει στις %s

en: Vanuatu
el_GR: Βανουάτου

en: Venezuela
el_GR: Βενεζουέλα

en: Vermont
el_GR: Βερμόντ

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Viet Nam
el_GR: Βιετνάμ

en: View
el_GR: Εμφάνιση

en: Virgin Islands (British)
el_GR: Παρθένοι Νήσοι (Βρετανικοί)

en: Virgin Islands (U.S.)
el_GR: Παρθένες Νήσοι (ΗΠΑ)

en: Virginia
el_GR: Βιρτζίνια

en: Wallis and Futuna Islands
el_GR: Νήσοι Ουαλίς και Φουτουνά

en: Washington
el_GR: Ουάσιγκτον

en: We hope our plugin is helping you out.
el_GR: Ελπίζουμε το πρόσθετό μας να σας βοηθάει.

en: West Virginia
el_GR: Δυτική Βιρτζίνια

en: Western Sahara
el_GR: Δυτική Σαχάρα

en: Wisconsin
el_GR: Ουισκόνσιν

en: Wyoming
el_GR: Ουαϊόμινγκ

en: Yemen
el_GR: Υεμένη

en: Yes
el_GR: Ναί

en: You are up to date!
el_GR: Έχετε τις τελευταίες ενημερώσεις!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις επιλογές οθόνης για να επιλέξετε τις στήλες που θέλετε να δείτε. Η επιλογή λειτουργεί στον παρακάτω πίνακα, στο email, για εκτύπωση και για την εξαγωγή CSV.

en: You don't have permission to do that.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να το κάνετε αυτό.

en: You need to select a user or type a valid email address
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ένα χρήστη ή να πληκτρολογήσετε μία έγκυρη διεύθυνση email

en: You need to upgrade!
el_GR: Πρέπει να αναβαθμίσετε!

en: You've requested a non-existent tab.
el_GR: Έχετε ζητήσει μία ανύπαρκτη καρτέλα.

en: Your form had the following errors:
el_GR: Η φόρμα σας είχε τα ακόλουθα σφάλματα:

en: Your tickets
el_GR: Τα εισιτήριά σας

en: Zambia
el_GR: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el_GR: Ζιμπάμπουε

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
el_GR: με όνομα συνάρτησης:

[ctx: not available]
en: n/a
el_GR: μ/δ (μη διαθέσιμο)

en: or
el_GR: ή

en: unknown date
el_GR: Άγνωστη Ημερομηνία
