Plugins - Event Tickets - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (285 entries)

en:  and
fi:  ja

en: %1$s out of %2$s available
fi: %1$s lippua myyty (yhteensä %2$s lipusta)

en: %s Settings
fi: %s asetukset

en: %s cannot be a duplicate
fi: %s ei voi olla kaksoiskappale

en: %s cannot be the same as %s.
fi: %s ei voi olla sama kuin %s .

en: %s must be a number between 0 and 21.
fi: %s täytyy olla numero väliltä 0 ja 21.

en: %s must be a number or percentage.
fi: %s täytyy olla numero tai prosenttiluku.

en: %s must be a phone number.
fi: %s on oltava puhelinnumero.

en: %s must be a positive number or percent.
fi: %s on oltava positiivinen luku (suurempi kuin nolla) tai prosenttimäärä.

en: %s must be a positive number.
fi: %s täytyy olla positiivinen luku.

en: %s must be a valid absolute URL.
fi: %s on oltava kelvollinen URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
fi: %s on oltava osoite-muotoa (numeroita, kirjaimia, väliviivoja ja alaviivoja).

en: %s must consist of 5 numbers.
fi: %s täytyy sisältää 5 numeroa.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
fi: %s saa sisältää vain kirjaimia, numeroita, väliviivoja, heittomerkkejä ja välilyöntejä.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
fi: %s saa olla vain kirjaimia, välilyöntejä, heittomerkkejä ja viivoja.

en: %s must contain numbers and letters only
fi: %s saa sisältää vain numeroita ja kirjaimia

en: %s must contain numbers, letters and dots only
fi: %s saa sisältää vain numeroita, kirjaimia ja pisteitä

en: %s must have a value that's part of its options.
fi: %s on oltava arvo, joka on sen asetuksissa.

en: (0 or empty for free tickets)
fi: (0 tai tyhjä ilmaisille lipuille)

en: (Current sale price - this can be managed via the product editor)
fi: (Nykyinen myynti hinta - tätä voidaan hallita tuote-editorin kautta)

en: (deleted)
fi: (poistettu)

en: A valid license key is required for support and updates
fi: Voimassa oleva lisenssiavain vaaditaan tukea ja päivityksiä varten.

en: Activate %s
fi: Ota käyttöön %s

en: Activate Plugin
fi: Ota lisäosa käyttöön

en: Add new ticket
fi: Lisää uusi lippu

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Antarctica
fi: Etelämanner

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
fi: Ajatteletko, "Vau, tämä lisäosa on hämmästyttävä! Minun pitäisi kiittää Modern Tribea kovasta työstä."? Suurin kiitos on kertoa meistä. Lisää pieni The Events Calendar -projektin tekstilinkki kalenterin alareunaan.

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Attendee List
fi: Osallistujalista

en: Attendee List for: %s
fi: Osallistujalista: %s

[ctx: Attendee number]
en: Attendee %1$s
fi: Osallistuja %1$s

en: Attendees
fi: Osallistujat

en: Austria
fi: Itävalta

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Bouvet Island
fi: Bouvet'nsaari

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei

en: California
fi: Kalifornia

en: Cambodia
fi: Kambodža

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Kumoa

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikkalainen tasavalta

en: Chad
fi: Tsad

en: Cheatin Huh?
fi: Yritätkö huijata?

en: Check in
fi: Kirjaudu sisään

en: Check out the available add-ons
fi: Tutustu tarjolla oleviin lisäosiin

en: China
fi: Kiina

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Columns
fi: Sarakkeita

en: Community Events
fi: Yhteisötapahtumat

en: Comoros
fi: Komorit

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
fi: Kentän %s validointi epäonnistui, koska vertailuarvoa ei annettu

en: Confirm RSVP
fi: Hyväksy vastaus

en: Congo
fi: Kongo

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
fi: Maaluettelossa tulee olla yksi maa per rivi seuraavassa muodossa: <br>US, Yhdysvallat <br> UK, Iso-Britannia.

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
fi: Kroatia (paikallinen nimi: Hrvatska)

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Republic
fi: Tshekki

en: Date Format Settings
fi: Päivämäärän muotoilun asetukset

en: Datepicker Date Format
fi: Päivämäärän valinnan muotoilu

en: Debug Bar Plugin
fi: Debug Bar -lisäosa

en: Debug mode
fi: Vianselvitystila

en: Delete
fi: Poista

en: Denmark
fi: Tanska

en: Display
fi: Näytä

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: East Timor
fi: Itä-Timor

en: Edit
fi: Muuta

en: Edit in %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit ticket
fi: Muokkaa lippua

en: Egypt
fi: Egypti

en: Email
fi: Emali

en: Email Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Email sent successfully!
fi: Sähköposti lähetetty onnistuneesti!

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
fi: Ota tämä asetus käyttöön tallentaaksesi debug-tietoja. Oletuksena tiedot kirjatuvat palvelimelle PHP:n virhelokiin. Jos haluat nähdä lokeja selaimessasi, suosittelemme, että asennat %s, ja etsit "Tribe"-välilehden debug-tiedoista.

en: End sale:
fi: Lopeta myynti:

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error when sending the email
fi: Virhe lähetettäessä sähköpostia

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Event Add-Ons
fi: Tapahtuma-lisäosat

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Events Settings
fi: Tapahtumien asetukset

en: Export
fi: Vienti

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandin saaret (Malvinas)

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Field ID:
fi: Kentän ID:

en: Fiji
fi: Fidži

en: Finland
fi: Suomi

en: France
fi: Ranska

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset ja antarktiset alueet

en: Full Name
fi: Koko nimi:

en: General
fi: Yleiset

en: Germany
fi: Saksa

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Guadeloupe
fi: Guadeloupen

en: Hawaii
fi: Havaiji

en: Help
fi: Apu

en: Hide the following settings tabs on every site:
fi: Piilota seuraavat asetusten välilehdet jokaisella sivustolla:

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
fi: Hmmm... jokin on pielessä tämän validaattorin kanssa. Ota yhteyttä %stukeen%s.

en: Holy See (Vatican City State)
fi: Pyhä istuin (Vatikaanivaltio)

en: Hong Kong
fi: Hongkong

en: Hungary
fi: Unkari

en: Iceland
fi: Islanti

en: If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
fi: Mikäli et lisää myynnin aloitus- tai lopetuspäivää, lipunmyynti on avoinna tapahtuman päättymiseen asti.

en: In order to RSVP, you must enter your name and a valid email address.
fi: Varataksesi lipun sinun on annettava nimesi sekä toimiva sähköpostiosoite.

en: India
fi: Intia

en: Install %s
fi: Asenna %s

en: Invalid Email
fi: Sähköpostiosoite ei kelpaa

en: Invalid Event ID
fi: Virheellinen tapahtumatunnus

en: Invalid User ID
fi: Käyttäjän tunnus ei kelpaa

en: Invalid field type specified
fi: Virheellinen kentän tyyppi

en: Invalid or incomplete field passed
fi: Virheellinen tai puutteellinen kenttä syötetty

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Italy
fi: Italia

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: Jordan
fi: Jordania

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kiribati
fi: Kiribatin

en: Knowledgebase
fi: Tietämyskanta

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Lao People's Democratic Republic
fi: Laosin demokraattinen kansantasavalta

en: Latest Version:
fi: Uusin versio:

en: Lebanon
fi: Libanon

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: License key(s) updated.
fi: Lisenssiavain/avaimet päivitetty.

en: Licenses
fi: Lisenssit

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
fi: Etsitkö lisätoimintoja kuten toistuvia tapahtumia, lisätietokenttiä, yhteisöllisiä tapahtumia, lipunmyyntiä ja paljon muuta?

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: Macau
fi: Macao

en: Macedonia
fi: Makedonia

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Monaco
fi: Monako

en: More...
fi: Lue lisää...

en: Morocco
fi: Marokko

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Nepal
fi: Nepali

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Network
fi: Verkko

en: Network Settings
fi: Verkkoasetukset

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: News and Tutorials
fi: Uutiset ja Oppaat

en: No checkbox options specified
fi: Ei valintaruudun asetuksia määritettynä

en: No radio options specified
fi: Ei valintanapin asetuksia määritettynä

en: No select options specified
fi: Ei monivalinnan asetuksia määritettynä

en: Non-existant field validation function passed
fi: Olematon kenttävalidointifunktio annettu

en: None of your settings were saved. Please try again.
fi: Asetuksia ei tallennettu. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanien liittovaltio

en: Norway
fi: Norja

en: Out of stock!
fi: Loppu!

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Poland
fi: Puola

en: Portugal
fi: Portugali

en: Post draft updated.
fi: Artikkelin luonnos päivitetty.

en: Post published. %1$s
fi: Artikkeli julkaistu. %1$s

en: Post scheduled.
fi: Artikkeli ajastettu.

en: Post submitted.
fi: Artikkeli lähetetty.

en: Post types that can have tickets
fi: Artikkelityypit, joihin lippuja voi lisätä

en: Post updated. %1$s
fi: Artikkeli päivitetty. %1$s

en: Premium Add-Ons
fi: Maksulliset lisäosat

en: Price:
fi: Hinta:

en: Print
fi: Tulosta

en: Purchaser
fi: Ostaja

en: RSVP
fi: Vastaukset

en: Remove
fi: Poista

en: Requires:
fi: Vaatii:

en: Return to the %1$sAttendees Report%2$s.
fi: Palaa %1$sosallistujaraporttiin%2$s.

en: Russian Federation
fi: Venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: Sale Price:
fi: Alennettu hinta:

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Save Changes
fi: Tallenna valinnat

en: Save this ticket
fi: Tallenna tämä tiketti

en: Security Code
fi: Turvakoodi

en: See an example of the link
fi: Katso esimerkki linkistä

en: See who purchased tickets to this event
fi: Katso kuka osti lippuja tähän tapahtumaan

en: Select a Country:
fi: Valitse maa:

en: Select a User:
fi: Valitse käyttäjä:

en: Select an Image
fi: Valitse kuva

en: Select the date format to use in datepickers
fi: Valitse muotoilu, jota käytetään päivämäärää valittaessa

en: Select...
fi: Valitse...

en: Sell using:
fi: Myy käyttäen:

en: Send Email
fi: Lähetä viesti

en: Send the attendee list by email
fi: Lähetä osallistujaluettelo sähköpostitse

en: Sending...
fi: Lähetetään...

en: Set as ticket header
fi: Aseta lipun otsakekuvaksi

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Show The Events Calendar link
fi: Näytä The Events Calendar -linkki

en: Slovakia (Slovak Republic)
fi: Slovakia

en: Sold %d
fi: Myyty %d

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Sorry, key validation server is not available.
fi: Pahoittelemme, validointiavaimen vahvistusserveri ei ole saatavilla.

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: South Georgia, South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia, Eteläiset Sandwichsaaret

en: Spain
fi: Espanja

en: Start sale:
fi: Aloita myynti:

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyria

en: System Information
fi: Järjestelmäinformaatio

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
fi[0]: Edellä olevaa asetusta ei tallennettu. Muiden asetusten tallennus onnistui.
fi[1]: Edellä olevaa asetusta ei tallennettu. Muiden asetusten tallennus onnistui.

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
fi: Suurin kuvakoko sähköpostissa on 580 pikseliä leveä, millä tahansa korkeudella, joka sitten skaalataan mobiililaitteille. Jos haluat "retina" tuen lataa 1160 pikseliä leveä kuva.

en: The request was sent insecurely.
fi: Pyyntö lähetettiin suojaamattomana.

en: The request wasn't sent from this tab.
fi: Pyyntöä ei lähetetty tältä välilehdeltä.

en: There are no fields setup for this tab yet.
fi: Tällä välilehdellä ei ole vielä kenttiä.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
fi: Tämän kalenterin voimalähteenä toimii The Events Calendar.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
fi: Tämä on yhteisön luoma tapahtuma. Oletko varma, että haluat myydä lippuja siihen?

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
fi: Täällä voit muokata Modern Triben The Events Calendarin verkkoasetuksia.

en: Ticket #
fi: Lippu #

en: Ticket Description:
fi: Lipun kuvaus:

en: Ticket Name:
fi: Lipun nimi:

en: Ticket Settings
fi: Lippuasetukset

en: Ticket Type
fi: Lipun tyyppi

en: Ticket header image
fi: Lippujen otsakekuva

en: Tickets
fi: Liput

en: Turkey
fi: Turkki

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Undo Check in
fi: Kumoa sisäänkirjaus

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain pienet erillissaaret

en: Unknown or not set
fi: Tuntematon tai määrittelemätön

en: Upgrade Plugin
fi: Päivitä lisäosa

en: Valid Key! Expires on %s
fi: Lisenssiavain kelvollinen! Erääntyy %s

en: Version
fi: Versio

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: View
fi: Esikatsele

en: Virgin Islands (British)
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: Virgin Islands (U.S.)
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: We hope our plugin is helping you out.
fi: Toivomme lisäosamme auttavan sinua.

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: When will ticket sales occur?
fi: Milloin liput ovat myynnissä?

en: Yemen
fi: Jemen

en: Yes
fi: Kyll&auml;

en: You are up to date!
fi: Olet ajan tasalla!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
fi: Voit käyttää Näyttövaihtoehtoja valitaksesi, mitkä sarakkeet haluat nähdä. Valinta toimii alla olevassa taulukossa, sähköpostissa, tulostuksessa ja CSV-viennissä.

en: You can't RSVP more than the total remaining tickets.
fi: Et voi varata enempää lippuja kuin mitä niitä on jäljellä.

en: You don't have permission to do that.
fi: Sinulla ei ole lupaa tehdä tätä.

en: You need to select a user or type a valid email address
fi: Sinun pitää valita käyttäjä tai kirjoittaa voimassa oleva sähköpostiosoite

en: You need to upgrade!
fi: Sinun täytyy päivittää!

en: You've requested a non-existent tab.
fi: Välilehteä ei ole olemassa.

en: Your RSVP has been received! Check your email for your RSVP confirmation.
fi: Osallistumisilmoituksesi on vastaanotettu! Vahvistus on lähetetty sinulle sähköpostitse.

en: Your form had the following errors:
fi: Lomakkeessa oli seuraavat virheet:

en: Your tickets
fi: Lippusi

en: Your tickets from %s
fi: Lippusi - %s

en: Zambia
fi: Sambia

en: attendees
fi: osallistujat

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
fi: funktion nimellä:

en: or
fi: tai

en: unknown date
fi: tuntematon päivämäärä
