Plugins - Event Tickets - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (840 entries)

en:  (opens in a new window)
sq_AL:  (hapet në dritare të re)

en:  (taking place on %s)
sq_AL:  (që zhvillohet më %s)

en:  and
sq_AL:  dhe

en:  on %s
sq_AL:  më %s

en: %1$s available
sq_AL: %1$s të passhme

en: %1$s is oversold: there are more tickets sold than the available capacity. This can occur when the PayPal transaction is not completed immediately, delaying the decrease in ticket availability. Order %2$s includes %3$s ticket(s). There are only %4$s ticket(s) left. Ticket emails have not yet been sent for this order. Choose how to process this order from the options below.
sq_AL: %1$s është shitur tej kapacitetit: ka më shumë bileta të shitura se sa kapaciteti i mundshëm. Kjo mund të ndodhë kur transaksioni PayPal s’është plotësuar menjëherë, çka vonon uljen e numrit të biletave ende të passhme. Porosia %2$s përfshin %3$s biletë(a). Ka vetëm %4$s biletë(a) akoma. Për këtë porosi s’janë dërguar ende email-e biletash. Prej mundësive më poshtë zgjidhni si të ecet me këtë porosi.

en: %1$s out of %2$s available
sq_AL: %1$s nga %2$s të passhme

en: %d Ticket | %d Tickets
sq_AL[0]: %d Biletë
sq_AL[1]: %d Bileta

en: %s Settings
sq_AL: Rregullime për %s

en: %s cannot be a duplicate
sq_AL: %s s’mund të jetë një përsëdytje

en: %s cannot be the same as %s.
sq_AL: %s s’mund të jetë njësoj me %s.

en: %s must be a number between 0 and 21.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër mes 0 dhe 21.

en: %s must be a number or percentage.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër ose përqindje.

en: %s must be a phone number.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër telefoni.

en: %s must be a positive number or percent.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër i plotë pozitiv ose përqindje.

en: %s must be a positive number.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër i plotë pozitiv.

en: %s must be a valid absolute URL.
sq_AL: %s duhet të jetë një URL absolute e vlefshme.

en: %s must be a whole number.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër i plotë.

en: %s must be an email address.
sq_AL: %s duhet të jetë një adresë email.

en: %s must consist of 5 numbers.
sq_AL: %s duhet të përbëhet nga 5 numra.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
sq_AL: %s duhet të përbëhet vetëm nga shkronja, numra, vija ndarëse, apostrofë dhe hapësira.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
sq_AL: %s duhet të përbëhet nga shkronja, hapësira, apostrofë dhe vija ndarëse.

en: %s must contain numbers and letters only
sq_AL: %s duhet të përmbajnë vetëm numra dhe shkronja

en: %s must contain numbers, letters and dots only
sq_AL: %s duhet të përmbajnë vetëm numra, shkronja dhe pika

en: %s must contain numbers, letters, dashes and undescores only
sq_AL: %s duhet të përmbajë vetëm numra, shkronja, vija ndarëse dhe nënvija

en: %s must not be empty
sq_AL: %s s’duhet të jetë e zbrazët

en: %s ticket left | %s tickets left
sq_AL[0]: Edhe %s biletë
sq_AL[1]: Edhe %s bileta

en: &Aring;land Islands
sq_AL: Ishujt Aland

en: ( Ticket ID: %d )
sq_AL: ( ID Bilete: %d )

en: (0 or empty for free tickets)
sq_AL: (0 ose e zbrazët për bileta falas)

en: (deleted)
sq_AL: (fshirë)

en: : activate to sort column ascending
sq_AL: : aktivizojeni për renditje sipas shtyllash në rend rritës

en: : activate to sort column descending
sq_AL: : aktivizojeni për renditje sipas shtyllash në rend zbritës

en: A unique identifying code for each ticket type you're selling
sq_AL: Një kod identifikues unik për çdo lloj bilete që shitni

en: API Keys
sq_AL: Kyçe API

en: Above the event description
sq_AL: Mbi përshkrimin e veprimtarisë

en: Above the event details
sq_AL: Shtoni hollësitë e veprimtarisë

en: Accept user-submitted events on your site! With Community Events, you can accept public submissions or require account sign-on. Settings give you the options to save as a draft or publish automatically, enable categories and tags, and choose whether users can edit/manage their own events or simply submit. Best of all - setup is easy! Just activate, configure the options, and off you go.
sq_AL: Pranoni në sajtin tuaj veprimtari të parashtruara nga përdorues! Me Community Events, mund të pranoni parashtrime publike ose të kërkoni hyrje në llogari. Rregullimet ju japin mundësi të ruani diçka si një skicë ose ta botoni automatikisht, të aktivizoni kategori dhe etiketa, dhe të caktoni nëse përdoruesit mund të përpunojnë/administrojnë veprimtaritë e tyre apo thjesht të parashtrojnë të tilla. E mira e të mirave - rregullimi është i lehtë! Thjesht aktivizojeni, formësoni mundësitë dhe jepini.

en: Activate %s
sq_AL: Aktivizoje %s

en: Activate Plugin
sq_AL: Aktivizoje Shtojcën

en: Active Users:
sq_AL: Përdorues Aktivë:

en: Add a new RSVP
sq_AL: Shtoni një RSVP të re

en: Add a new ticket
sq_AL: Shtoni biletë të re

en: Add new RSVP
sq_AL: Shtoni RSVP të re

en: Add new ticket
sq_AL: Shtoni biletë të re

en: Advanced
sq_AL: Të mëtejshme

en: Advanced Settings
sq_AL: Rregullime të Mëtejshme

en: Afghanistan
sq_AL: Afganistan

en: After a successful PayPal order users will be redirected to this page; use the %s shortcode to display the order confirmation to the user in the page content.
sq_AL: Pas një porosie të suksesshme në PayPal, përdoruesit do të ridrejtohen te kjo faqe; përdorni kodin e shkurtër %s që t’i shfaqni përdoruesit ripohimin e porosisë në lëndën e faqes.

en: Alaska
sq_AL: Alaskë

en: Albania
sq_AL: Shqipëria

en: Algeria
sq_AL: Algjeri

en: All
sq_AL: Krejt

en: All information (data) is retained in the local database indefinitely, unless otherwise deleted.
sq_AL: Krejt informacioni (të dhënat) mbahen pambarimisht në bazën vendore të të dhënave, hiq rastet kur përndryshe fshihen.

en: All items on this page were selected.
sq_AL: Janë përzgjedhur krejt objektet në këtë faqe.

en: All supported types
sq_AL: Krejt llojet e mbuluara

en: American Samoa
sq_AL: Samoa Amerikane

en: An Unknown error occurred
sq_AL: Ndodhi një gabim i panjohur

en: An event
sq_AL: Një veprimtari

en: Andorra
sq_AL: Andorrë

en: Angola
sq_AL: Angolë

en: Anguilla
sq_AL: Anguila

en: Antarctica
sq_AL: Antarktidë

en: Antigua and Barbuda
sq_AL: Antigua dhe Barbuda

en: Are you sure you want to delete this ticket? This cannot be undone.
sq_AL: Jeni i sigurt se dëshironi të fshihet kjo biletë? Kjo nuk mund të zhbëhet.

en: Argentina
sq_AL: Argjentinë

en: Arizona
sq_AL: Arizonë

en: Armenia
sq_AL: Armeni

en: Attendee %d
sq_AL: Pjesëmarrësi %d

en: Attendee List
sq_AL: Listë Pjesëmarrësish

en: Attendee List for: %s
sq_AL: Listë Pjesëmarrësish për: %s

en: Attendee email and/or full name is missing
sq_AL: Mungon email-i dhe/ose emri i plotë i pjesëmarrësit

[ctx: Attendee number]
en: Attendee %1$s
sq_AL: Pjesëmarrësi %1$s

en: Attendees
sq_AL: Pjesëmarrës

en: Attendees information (RSVPs and Tickets): name and email address
sq_AL: Të dhëna pjesëmarrësi sh (RSVP-ra dhe Bileta): emër dhe adresë email

en: Australia
sq_AL: Australi

en: Australian Dollar (AUD)
sq_AL: Dollar Australie (AUD)

en: Austria
sq_AL: Austri

en: Azerbaijan
sq_AL: Azerbajxhan

en: Bahrain
sq_AL: Bahrein

en: Belarus
sq_AL: Bjellorusi

en: Belgium
sq_AL: Belgjikë

en: Below the event description
sq_AL: Nën përshkrimin e veprimtarisë

en: Below the event details [default]
sq_AL: Nën hollësitë e veprimtarisë [parazgjedhje]

en: Bhutan
sq_AL: Butan

en: Bolivia
sq_AL: Bolivi

en: Bosnia and Herzegovina
sq_AL: Bosnjë dhe Hercegovinë

en: Botswana
sq_AL: Botsvana

en: Bouvet Island
sq_AL: Ishulli Bouvet

en: Brazil
sq_AL: Brazili

en: Brazilian Real  (BRL)
sq_AL: Real Brazili (BRL)

en: British Indian Ocean Territory
sq_AL: Territoret Britanike të Oqeanit Indian

en: Browse All Add-Ons
sq_AL: Shfletoni Tërë Shtesat

[ctx: Browser title]
en: %s - PayPal Orders
sq_AL: %s - Porosi Paypal

en: Bulgaria
sq_AL: Bullgari

en: Buy
sq_AL: Blijeni

en: Buy This Add-On
sq_AL: Blijeni Këtë Shtesë

en: Buy now
sq_AL: Blijeni tani

en: C&ocirc;te d'Ivoire
sq_AL: Bregu i Fildishtë

en: California
sq_AL: Kaliforni

en: Cambodia
sq_AL: Kamboxhi

en: Cameroon
sq_AL: Kamerun

en: Canada
sq_AL: Kanada

en: Canadian Dollar (CAD)
sq_AL: Dollar Kanadaje (CAD)

en: Cancel
sq_AL: Anuloje

en: Cannot look for Terms without a taxonomy
sq_AL: S’kërkohet dot për Terma pa një klasifikim

en: Capacity
sq_AL: Kapacitet

en: Capacity:
sq_AL: Kapacitet:

en: Cape Verde
sq_AL: Kap Verde

en: Cayman Islands
sq_AL: Ishujt Kajman

en: Central African Republic
sq_AL: Republika Qendrore e Afrikës

en: Certain data may be exported or removed upon users request via the existing Exporter or Eraser. Please note, however, that several “edge cases” exist in which we are unable to perfect the gathering and export of all data for your end users. We suggest running a search in your local database, as well as within the WordPress Dashboard, in order to identify all data collected and stored for your specific user requests.
sq_AL: Disa të dhëna mund të eksportohen ose hiqen me kërkesën e përdoruesit, përmes Eksportuesin ose Fshirësit ekzistues. Sidoqoftë, ju lutemi, mbani shënim se ka disa “raste të skajshme” për të cilat s’jemi në gjendje të përsosim mbledhjen dhe eksportimin e krejt të dhënave për përdoruesit tuaj. Këshillojmë që për kërkesa të caktuara të përdoruesve të bëni një kërkim në bazën tuaj vendore të të dhënave, si edhe që nga Pulti i WordPress-it, që të mund të identifikoni krejt të dhënat e mbledhura dhe të depozituara.

en: Chad
sq_AL: Çad

en: Changes to your tickets from %s
sq_AL: Ndryshime te biletat tuaja nga %s

en: Cheatin Huh?
sq_AL: Po bëni me hile, hë?

en: Check it out!
sq_AL: Shiheni vetë!

en: Check our Knowledgebase
sq_AL: Hidhini një sy Bazës sonë të Dijes

en: Check out our %s for developers.
sq_AL: Hidhni një sy %s tonë për zhvilluesit.

en: Check out the available add-ons
sq_AL: Hidhuni një sy shtesave të gatshme

en: Check this box if you wish to turn on Tribe Commerce functionality
sq_AL: I vini shenjë kësaj kutize, nëse doni të aktivizohet funksioni Tribe Commerce

en: Chile
sq_AL: Kili

en: China
sq_AL: Kinë

en: Christmas Island
sq_AL: Ishulli i Krishtlindjeve

en: Clear Selection.
sq_AL: Pastroje Përzgjedhjen.

en: Click to hide history
sq_AL: Klikoni që të fshihet historiku

en: Click to view the history
sq_AL: Klikoni që të shfaqet historiku

en: Cocos (Keeling) Islands
sq_AL: Ishujt Kokos (Keeling)

en: Collectivity of Saint Martin
sq_AL: Bashkësia e Shën Martinit

en: Colombia
sq_AL: Kolumbi

en: Colorado
sq_AL: Kolorado

en: Columns
sq_AL: Shtylla

en: Commerce Module invalid
sq_AL: Modul tregtie i pavlefshëm

en: Commerce Provider invalid
sq_AL: Shërbim tregtie i pavlefshëm

en: Community Events
sq_AL: Veprimtari Bashkësie

en: Comoros
sq_AL: Komore

en: Completed
sq_AL: E plotësuar

en: Configure PayPal:
sq_AL: Formësoni PayPal-in:

en: Confirm RSVP
sq_AL: Ripohoni RSVP-në

en: Confirmation email sender address
sq_AL: Adresë dërguesi email-i ripohimi

en: Confirmation email sender name
sq_AL: Emër dërguesi email-i ripohimi

en: Confirmation email subject
sq_AL: Subjekt email-i ripohimi

en: Congo
sq_AL: Kongo

en: Congo, Democratic Republic of the
sq_AL: Kongo, Republika Demokratike

en: Connecticut
sq_AL: Kënektikat

en: Cook Islands
sq_AL: Ishujt Kuk

en: Copy to clipboard
sq_AL: Kopjoje në të papastër

en: Costa Rica
sq_AL: Kosta Rika

en: Create an events calendar and manage it with ease. The Events Calendar plugin provides professional-level quality and features backed by a team you can trust.
sq_AL: Krijoni një kalendar veprimtarish dhe administrojeni lehtë. Shtojca The Events Calendar furnizon cilësi dhe veçori të shkallës profesionale, me asistencën e një ekipi të cilit mund t’i besoni.

en: Create attendee records and send emails for all tickets in this order (overselling the event).
sq_AL: Krijo zëra pjesëmarrësish dhe dërgo email-e për krejt biletat në këtë porosi (shitje tej kapacitetit të veprimtarisë).

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
sq_AL: Kroaci

en: Cuba
sq_AL: Kubë

en: Cura&ccedil;ao
sq_AL: Kurasao

en: Currency Code
sq_AL: Kod Monedhe

en: Current sale or member price. This can be managed via the product editor.
sq_AL: Ulja e tanishme e çmimit ose çmim anëtari. Kjo mund të administrohet përmes përpunuesit të produkteve.

en: Current sale price. This can be managed via the product editor.
sq_AL: Çmimi i tanishëm i shitjes. Ky mund të administrohet përmes përpunuesit të produkteve.

en: Customizing Event Tickets
sq_AL: Përshtatje e shtojcës Event Tickets

en: Cyprus
sq_AL: Qipro

en: Czech Koruna (CZK)
sq_AL: Koronë Çekie (CZK)

en: Czech Republic
sq_AL: Republika e Çekisë

en: Danish Krone (DKK)
sq_AL: Koronë Danimarke (DKK)

en: Date
sq_AL: Datë

en: Date Format Settings
sq_AL: Rregullime Formati Datash

en: Datepicker Date Format
sq_AL: Format Datash për Zgjedhës Date

en: Debug Bar Plugin
sq_AL: Shtojcë Shtylle Diagnostikimi

en: Debug mode
sq_AL: Mënyra diagnostikim

en: Decrease available ticket stock as soon as a Pending order is created.
sq_AL: Stokun e biletave të passhme zvogëloje sapo krijohet një porosi Pezull.

en: Default (uses temporary files)
sq_AL: Parazgjedhje (përdor kartela të përkohshme)

en: Delaware
sq_AL: Delëuër

en: Delete
sq_AL: Fshije

en: Delete RSVP
sq_AL: Fshije RSVP-në

en: Delete Ticket
sq_AL: Fshije Biletën

en: Delete all attendees for this order and do not email tickets. You may also want to refund the order %1$sin your PayPal account%2$s.
sq_AL: Fshi krejt pjesëmarrësit për këtë porosi dhe mos dërgo bileta me email. Mund të donit edhe të rimbursoni porosinë %1$ste llogaria juaj PayPal%2$s.

en: Denmark
sq_AL: Danimarkë

en: Description:
sq_AL: Përshkrim:

en: Disabled
sq_AL: E çaktivizuar

en: Disclaimer:
sq_AL: Klauzolë:

en: Display
sq_AL: Shfaqe

en: District of Columbia
sq_AL: Distrikti i Kolumbias

en: Djibouti
sq_AL: Xhibuti

en: Do not oversell
sq_AL: Mos shit më tepër se ç’ka

en: Dominica
sq_AL: Dominikë

en: Dominican Republic
sq_AL: Republika Dominikanë

en: Done
sq_AL: U bë

en: Download log
sq_AL: Shkarkoni regjistrin

en: East Timor
sq_AL: Timori Lindor

en: Ecuador
sq_AL: Ekuator

en: Edit
sq_AL: Përpunoni

en: Edit RSVP
sq_AL: Përpunoni RSVP

en: Edit in %s
sq_AL: Përpunojeni në %s

en: Edit ticket
sq_AL: Përpunoni biletën

en: Egypt
sq_AL: Egjipt

en: Email Address:
sq_AL: Adresë Email:

en: Email address PayPal tickets customers will receive confirmation from.
sq_AL: Adresë email prej nga e cila klientët e biletave PayPal do të marrin ripohimin.

en: Email sent successfully!
sq_AL: Email-i u dërgua me sukses!

en: Empty data set for this dropdown
sq_AL: Zbraze grupin e të dhënave për këtë hapmbyll

en: Empty user and email
sq_AL: Përdorues dhe email i zbrazët

en: Enable Tribe Commerce
sq_AL: Aktivizo Tribe Commerce

en: Enable global stock
sq_AL: Aktivizo stok global

en: Enables PayPal Sandbox mode for testing.
sq_AL: Aktivizo mënyrën Bankëprovë PayPal për testim.

en: End sale:
sq_AL: Datë përfundimi oferte:

en: English
sq_AL: Anglisht

en: Equatorial Guinea
sq_AL: Guineja Ekuatoriale

en: Eritrea
sq_AL: Eritre

en: Error when sending the email
sq_AL: Gabim gjatë dërgimit të email-it

en: Estonia
sq_AL: Estoni

en: Ethiopia
sq_AL: Etiopi

en: Event Add-Ons
sq_AL: Shtesa Veprimtarish

en: Event Log
sq_AL: Regjistër Veprimtarish

en: Event Name or ID or Slug
sq_AL: Emër ose ID ose Identifikues Veprimtarie

en: Event Tickets Plus allows you to sell tickets to your events using WooCommerce, Easy Digital Downloads, or our built in Tribe Commerce tool. Add tickets to your posts and pages, or add %1$sThe Events Calendar%2$s and sell tickets from your event listings. Create custom registration forms, manage attendees, use custom capacity options, and more. Guest check in is easy with QR codes and our custom scanning app.
sq_AL: Event Tickets Plus ju lejon të shitni bileta për në veprimtaritë tuaja duke përdorur WooCommerce, Easy Digital Downloads, ose mjetin tonë Tribe Commerce të brendshëm në program. Shtoni bileta te postimet dhe faqet tuaja, ose shtoni %1$sThe Events Calendar%2$s dhe shitni bileta që nga vetë veprimtaria. Krijoni formularë vetjakë regjistrimi, administroni pjesëmarrësit, përdorni mundësi kapaciteti të përshtatur, etj. Për kontroll të lehtë te porta, biletat kanë kod QR dhe kemi një aplikacion skanimi.

en: Event Tickets REST API
sq_AL: API REST e Event Tickets

en: Event Tickets REST API allows accessing ticket information easily and conveniently.
sq_AL: API REST i Event Tickets lejon hyrjen dhe përdorimin e lehtë dhe të volitshëm të të dhënave të biletave.

en: Event Tickets RSVP Attendee
sq_AL: Pjesëmarrës RSVP Event Tickets

en: Event Tickets RSVP Attendee Data
sq_AL: Të dhëna RSVP Pjesëmarrësi Event Tickets

en: Event Tickets TribeCommerce Attendee
sq_AL: Pjesëmarrës Event Tickets TribeCommerce

en: Event Tickets TribeCommerce Attendee Data
sq_AL: Të dhëna Pjesëmarrësi Event Tickets TribeCommerce

en: Event Tickets allows you to sell basic tickets and collect RSVPs from any post, page, or event.
sq_AL: Event Tickets ju lejon të shitni bileta të thjeshta dhe të mblidhni RSVP-ra nga çfarëdo postimi, faqe, apo veprimtari.

en: Event Tickets does not support ticket sales via third party ecommerce plugins. If you want to sell tickets with %1$s, please purchase a license for %2$s.
sq_AL: Event Tickets nuk mbulon shitje biletash përmes shtojcash etregtie prej palësh të treta. Nëse dëshironi të shitni bileta me %1$s, ju lutemi, blini një licencë për %2$s.

en: Event Tickets provides a simple way for visitors to RSVP to your events. As a standalone plugin, it enables you to add RSVP functionality to posts or pages. When paired with The Events Calendar, you can add that same RSVP functionality directly to your event listings.
sq_AL: Event Tickets u furnizon një rrugë të lehtë vizitorëve tuaj të dërgojnë RSVP për veprimtaritë tuaja. Si shtojcë më vete, ju bën të mundur të shtoni funksione RSVP në postime apo faqe. E çiftuar me The Events Calendar, mundeni të shtoni të njëjtat funksione RSVP drejt e te zërat tuaj të veprimtarive.

en: Event, Attendee, and Ticket Purchaser Information
sq_AL: Të dhëna Veprimtarie, Pjesëmarrësi, dhe Blerësi Bilete

en: Eventbrite Tickets
sq_AL: Bileta Eventbrite

en: Events
sq_AL: Veprimtari

en: Events Add-Ons
sq_AL: Shtesa Veprimtarish

en: Events Help
sq_AL: Ndihmë Veprimtarish

en: Events Settings
sq_AL: Rregullime Veprimtarish

en: Events Tickets suite offers the use of third-party API keys. The primary functions are to enhance the features we've built in, some of which use Google Maps and PayPal. These API keys are not supplied by Modern Tribe.
sq_AL: Suita Events Tickets ofron përdorimin e kyçeve API palësh të treta. Funksionet parësore janë që të zgjerohen veçoritë e brendshme, disa prej të cilave përdorin Google Maps dhe PayPal. Këto kyçe API nuk furnizohen nga Modern Tribe.

en: Export
sq_AL: Eksporto

en: Failed to Add the Ticket
sq_AL: S’u arrit të Shtohet Bileta

en: Failed to Add the Ticket, Refresh the Page to try again.
sq_AL: S’u arrit të Shtohet Bileta, që të riprovohet Rifreskoni Faqen.

en: Failed to Delete the Ticket, Refresh the Page to try again.
sq_AL: S’u arrit të Fshihej Bileta, që të riprovohet Rifreskoni Faqen.

en: Failed to Edit the Ticket, Refresh the Page to try again.
sq_AL: S’u arrit të Përpunohej Bileta, që të riprovohet Rifreskoni Faqen.

en: Falkland Islands (Malvinas)
sq_AL: Ishujt Falkland (Malvinas)

en: Faroe Islands
sq_AL: Ishujt Faroe

en: Features overview
sq_AL: Përmbledhje veçorish

en: Field ID:
sq_AL: ID Fushe:

en: Fiji
sq_AL: Fixhi

en: Filter Bar
sq_AL: Shtyllë Filtrash

en: Finish!
sq_AL: Përfundoje!

en: Finland
sq_AL: Finlandë

en: For help creating and configuring your account, call PayPal at 1-844-720-4038 (USA)
sq_AL: Për ndihmë mbi krijimin dhe formësimin e llogarisë tuaj, i telefononi PayPal-it në 1-844-720-4038 (Sh.B.A.)

en: France
sq_AL: Francë

en: Free
sq_AL: Falas

en: French Guiana
sq_AL: Guajana Frënge

en: French Polynesia
sq_AL: Polinezia Frënge

en: French Southern Territories
sq_AL: Territoret Frënge Jugore

en: Full Name
sq_AL: Emër i Plotë

en: Full debug (all events)
sq_AL: Diagnostikim i plotë (krejt veprimtaritë)

en: Gabon
sq_AL: Gjabon

en: Gambia
sq_AL: Gambi

en: General
sq_AL: Të përgjithshme

en: Georgia
sq_AL: Gjeorgji

en: Germany
sq_AL: Gjermani

en: Getting More Help
sq_AL: Si të Merret Më Tepër Ndihmë

en: Getting Started
sq_AL: Si T’ia Fillohet

en: Getting Support
sq_AL: Si Të Merret Ndihmë

en: Ghana
sq_AL: Ganë

en: Gibraltar
sq_AL: Gjibraltar

en: Global stock level
sq_AL: Shkallë stoku global

en: Go to WordPress Updates page
sq_AL: Shkoni te faqja Përditësime WordPress-i

en: Go to plugins page
sq_AL: Shkoni te faqja e shtojcës

en: Greece
sq_AL: Greqi

en: Greenland
sq_AL: Groenlandë

en: Guadeloupe
sq_AL: Guadalupë

en: Guatemala
sq_AL: Guatemalë

en: Guinea
sq_AL: Guine

en: Guinea-Bissau
sq_AL: Guine Bisau

en: Guyana
sq_AL: Guajana

en: Have you enabled instant payment notifications (IPN) in your PayPal account's Selling Tools?
sq_AL: Keni aktivizuar njoftime të menjëhershme pagesash (IPN) te Mjete Shitjesh në llogarinë tuaj PayPal?

en: Have you entered this site's address in the Notification URL field in IPN Settings?
sq_AL: E keni dhënë adresën e këtij sajti te fusha URL NJoftimesh te Rregullimet për IPN?

en: Hawaii
sq_AL: Havai

en: Heard and McDonald Islands
sq_AL: Ishujt Heard dhe McDonald

en: Hello,
sq_AL: Tungjatjeta,

en: Help
sq_AL: Ndihmë

en: History
sq_AL: Historik

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
sq_AL: Hëm… diç është ters me këtë vleftësues. Ju lutemi, lidhuni me %ssupport%s.

en: Holy See (Vatican City State)
sq_AL: Selia e Shenjtë (Qytet-shteti i Vatikanit)

en: Hong Kong Dollar (HKD)
sq_AL: Dollar Hong-Kongu (HKD)

en: How Long You Retain this Data
sq_AL: Për Sa Kohë i Mbani këto të Dhëna

en: Hungarian Forint (HUF)
sq_AL: Fiorinë Hungarie (HUF)

en: Hungary
sq_AL: Hungari

en: IPN Notify URL
sq_AL: URL Njoftimi IPN

en: Iceland
sq_AL: Islandë

en: If you create, submit, import, save, or publish event ticket information, as well as RSVP or purchase tickets to events, such information is retained in the local database:
sq_AL: Mund të krijoni, parashtroni, importoni, ruani, ose publikoni të dhëna bilete veprimtarie, si edhe të dërgoni RSVP-ra ose të blini bileta për në veprimtari, të dhëna të tilla mbahen në bazën vendore të të dhënave:

en: If you do not set a start sale date, tickets will be available immediately.
sq_AL: Nëse s’caktoni një datë fillimi shitjesh, shitja e biletave do të fillojë menjëherë.

en: If you do not set an end sale date, tickets sales will never end.
sq_AL: Nëse s’caktoni një datë përfundimi shitjesh, shitja e biletave s’do të mbarojë kurrë.

en: If you do not set an end sale date, tickets will be available until the event begins.
sq_AL: Nëse s’caktoni një datë përfundimi shitjesh, do të ketë bileta deri kur të fillojë veprimtaria.

en: If you have extended our plugin(s) to send data to a third-party service such as Eventbrite, Google Maps, or PayPal, user information may be passed to these external services. These services may be located abroad.
sq_AL: Nëse e keni zgjeruar shtojcën(at) tonë për të dërguar të dhëna te shërbime palësh të treta, të tillë si Eventbrite, Google Maps, ose PayPal, këtyre shërbimeve të jashtme mund t’u kalohen të dhëna përdoruesish. Këto shërbime mund të gjenden jashtë shtetit.

en: Illinois
sq_AL: Ilinois

en: Important changes to your tickets
sq_AL: Ndryshime të rëndësishme te biletat tuaja

en: In order to purchase tickets, you must enter your name and a valid email address.
sq_AL: Që të mund të blini bileta, duhet të jepni emrin tuaj dhe një adresë email të vlefshme.

en: In order to use Tribe Commerce to sell tickets, you must configure your PayPal account to communicate with your WordPress site. If you need help getting set up, follow %s
sq_AL: Që të mund të përdorni Tribe Commerce për shitje biletash, duhet të formësoni llogarinë tuaj PayPal që të komunikojë me sajtin tuaj WordPress. Nëse ju duhet ndihmë për ta bërë këtë, ndiqni %s

en: India
sq_AL: Indi

en: Indonesia
sq_AL: Indonezi

en: Install %s
sq_AL: Instalo %s

en: Install Plugin
sq_AL: Instaloje Shtojcën

en: Installed Add-Ons
sq_AL: Shtesa të Instaluara

en: Invalid Email
sq_AL: Email i pavlefshëm

en: Invalid Event ID
sq_AL: ID e pavlefshme Veprimtarie

en: Invalid Key
sq_AL: Kyç i Pavlefshëm

en: Invalid Post ID
sq_AL: ID Postimi e Pavlefshme

en: Invalid Ticket
sq_AL: Biletë e Pavlefshme

en: Invalid User ID
sq_AL: ID Përdoruesi e pavlefshme

en: Invalid field type specified
sq_AL: Është dhënë lloj i pavlefshëm fushe

en: Invalid or incomplete field passed
sq_AL: U dha fushë e pavlefshme ose e paplotë

en: Invalid parent Post
sq_AL: Postim mëmë i pavlefshëm

en: Iowa
sq_AL: Ajova

en: Iran, Islamic Republic of
sq_AL: Republika Islamike e Iranit

en: Iraq
sq_AL: Irak

en: Ireland
sq_AL: Irlandë

en: Israel
sq_AL: Izrael

en: Israeli New Sheqel (ILS)
sq_AL: Shekel i Ri Izraelit (ILS)

en: It looks like you have multiple ecommerce plugins active. We recommend running only one at a time. However, if you need to run multiple, please select which one to use to sell tickets for this event.
sq_AL: Duket se keni aktive disa shtojca etregtie. Këshillojmë xhirimin e vetëm njërës në herë. Sido qoftë, nëse ju duhet të përdorni disa njëherësh, ju lutemi, përzgjidhni cila të përdoret për të shitur bileta për këtë veprimtari.

en: Italy
sq_AL: Itali

en: Jamaica
sq_AL: Xhamajkë

en: Japan
sq_AL: Japoni

en: Japanese Yen (JPY)
sq_AL: Jen Japonie (JPY)

en: Jordan
sq_AL: Jordani

en: Kazakhstan
sq_AL: Kazakistan

en: Kentucky
sq_AL: Kentaki

en: Kenya
sq_AL: Kenia

en: Kiribati
sq_AL: Qiribati

en: Knowledgebase
sq_AL: Bazë Dijesh

en: Korea, Democratic People's Republic of
sq_AL: Republika Popullore Demokratike e Koresë

en: Korea, Republic of
sq_AL: Republika e Koresë

en: Kuwait
sq_AL: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
sq_AL: Kirgistan

en: Lao People's Democratic Republic
sq_AL: Republika Popullore Demokratike e Laosit

en: Latest Version:
sq_AL: Version Më i Ri:

en: Latvia
sq_AL: Letoni

en: Leave blank for free tickets
sq_AL: Për bileta falas, lëreni të zbrazët

en: Leave blank for unlimited
sq_AL: Për pa kufizime, lëreni të zbrazët

en: Lebanon
sq_AL: Liban

en: Lesotho
sq_AL: Lesoto

en: Liberia
sq_AL: Liberi

en: Libya
sq_AL: Libi

en: License Key
sq_AL: Kyç Licence

en: License Key Status:
sq_AL: Gjendje Kyçi Licence:

en: License key(s) updated.
sq_AL: Kyçi(at) tuaj të licencës u përditësuan.

en: Licenses
sq_AL: Licenca

en: Liechtenstein
sq_AL: Lihtënshtajn

en: Lithuania
sq_AL: Lituani

en: Loading, please wait&hellip;
sq_AL: Po ngarkohet, ju lutemi, prisni&hellip;

en: Location of RSVP form
sq_AL: Vendndodhje e formularit të RSVP-ve

en: Location of Tickets form
sq_AL: Vendndodhje e formularit të Biletave

en: Log in to purchase
sq_AL: Që të blini, bëni hyrjen

en: Logging level
sq_AL: Nivel regjistrimi

en: Login Requirements
sq_AL: Domosdoshmëri Hyrjeje

[ctx: Login link on Tribe Commerce checkout page]
en: Log in before purchasing
sq_AL: Përpara se të blini, bëni hyrjen

[ctx: Login link on Tribe Commerce checkout page, shown as an alternative to the registration link]
en: Log in
sq_AL: Hyni

en: Login to RSVP
sq_AL: Për RSVP, bëni hyrjen

en: Louisiana
sq_AL: Luiziana

en: Luxembourg
sq_AL: Luksemburg

en: Macau
sq_AL: Makau

en: Macedonia
sq_AL: Maqedoni

en: Madagascar
sq_AL: Madagaskar

en: Maine
sq_AL: Mein

en: Malawi
sq_AL: Malavi

en: Malaysia
sq_AL: Malajzi

en: Malaysian Ringgit (MYR)
sq_AL: Ringit Malajzie (MYR)

en: Maldives
sq_AL: Maldivit

en: Malta
sq_AL: Maltë

en: Marshall Islands
sq_AL: Ishujt Marshall

en: Martinique
sq_AL: Martinikë

en: Maryland
sq_AL: Meriland

en: Massachusetts
sq_AL: Masaçusets

en: Mauritania
sq_AL: Mauritani

en: Mauritius
sq_AL: Mauricius

en: Mayotte
sq_AL: Majot

en: Method
sq_AL: Metodë

en: Mexican Peso (MXN)
sq_AL: Peso Meksike (MXN)

en: Mexico
sq_AL: Meksikë

en: Michigan
sq_AL: Miçigan

en: Micronesia, Federated States of
sq_AL: Shtetet e Federuara të Mikronezisë

en: Minnesota
sq_AL: Minesota

en: Missing data source for this dropdown
sq_AL: Mungon burim të dhënash për këtë hapmbyll

en: Mississippi
sq_AL: Misisipi

en: Missouri
sq_AL: Misuri

en: Modern Tribe does not send any user data outside of your website by default.
sq_AL: Modern Tribe, si parazgjedhje, nuk dërgon ndonjë të dhënë përdoruesish jashtë sajtit tuaj.

en: Moldova, Republic of
sq_AL: Republika e Moldavisë

en: Monaco
sq_AL: Monako

en: Mongolia
sq_AL: Mongoli

en: Montenegro
sq_AL: Mal i Zi

en: More...
sq_AL: Më…

en: Morocco
sq_AL: Maroko

en: Move
sq_AL: Shpjere

en: Move Attendees
sq_AL: Lëvizni Pjesëmarrës

en: Move Ticket Types
sq_AL: Lëvizni Lloje Biletash

en: Move tickets to a different event
sq_AL: Shpjeri biletat te një veprimtari tjetër

en: Mozambique
sq_AL: Mozambik

en: My RSVPs for This %s
sq_AL: RSVP-të e Mia për Këtë %s

en: My Tickets for This %s
sq_AL: Biletat e Mia për Këtë %s

en: Myanmar
sq_AL: Birmani

[ctx: Names of required plugins for Community Tickets]
en: Event Tickets Plus and Community Events
sq_AL: Event Tickets Plus dhe Community Events

en: Namibia
sq_AL: Namibi

en: Netherlands
sq_AL: Vendet e Ulëta

en: Network
sq_AL: Rrjet

en: Network Settings
sq_AL: Rregullime Rrjeti

en: New Caledonia
sq_AL: Kaledoni e Re

en: New Hampshire
sq_AL: Nju Hampshajër

en: New Jersey
sq_AL: Nju Xhërsi

en: New Mexico
sq_AL: Nju Meksiko

en: New RSVP
sq_AL: RSVP e re

en: New York
sq_AL: Nju Jork

en: New Zealand
sq_AL: Zelanda e Re

en: New Zealand Dollar (NZD)
sq_AL: Dollar Zelande të Re (NZD)

en: New ticket
sq_AL: Biletë e re

en: News and Tutorials
sq_AL: Lajme dhe Përkujdesore

en: Nicaragua
sq_AL: Nikaragua

en: Nigeria
sq_AL: Nigeri

en: No
sq_AL: Jo

en: No attendees specified! Please try again.
sq_AL: S’u dhanë pjesëmarrës! Ju lutemi, riprovoni.

en: No checkbox options specified
sq_AL: S’janë dhënë mundësi kutize

en: No commerce providers available
sq_AL: S’ka shërbime tregtie të gatshme

en: No data available in table
sq_AL: Pa të dhëna në tabelë

en: No description provided
sq_AL: S’u dha përshkrim

en: No history available
sq_AL: S’ka historik

en: No matching attendees found.
sq_AL: S’u gjetën pjesëmarrës me përputhje.

en: No matching orders found.
sq_AL: S’ka porosi me përputhje me kërkimin tuaj.

en: No matching records found
sq_AL: S’u gjetën zëra me përputhje

en: No notable changes detected
sq_AL: S’u pikasën ndryshime me peshë

en: No notable template changes detected.
sq_AL: S’u pikasën ndryshime me peshë gjedhjeje.

en: No order confirmation is available because no purchase was made.
sq_AL: S’ka ripohim porosie, ngaqë s’u bë ndonjë blerje.

en: No radio options specified
sq_AL: S’janë dhënë mundësi për rrethore

en: No select options specified
sq_AL: S’janë dhënë mundësi përzgjedhjeje

en: Norfolk Island
sq_AL: Ishujt Norfolk

en: North Carolina
sq_AL: Karolina e Veriut

en: North Dakota
sq_AL: Dakota e Veriut

en: Northern Mariana Islands
sq_AL: Ishujt Veriorë Mariana

en: Norway
sq_AL: Norvegji

en: Norwegian Krone (NOK)
sq_AL: Koronë Norvegjie (NOK)

en: Not completed
sq_AL: E paplotësuar

en: Note: adjusting this setting will only impact new tickets. Existing tickets will not change. We highly recommend that all tickets for one event use the same ecommerce plugin.
sq_AL: Shënim: ndryshimi i këtij rregullimi do të prekë vetëm biletat e reja. Biletat ekzistuese nuk do të ndryshojnë. Këshillojmë me forcë që krejt biletat për një veprimtari të përdorin të njëjtën shtojcë etregtie.

en: Null logger (will log nothing)
sq_AL: Regjistrues nul (s’do të regjistrojë gjë)

en: Number of attendees per page:
sq_AL: Numër pjesëmarrësish për faqe:

en: Number of orders per page:
sq_AL: Numër porosish për faqe:

en: Ohio
sq_AL: Ohajo

en: Only decrease available ticket stock if an order is confirmed as Completed by PayPal.
sq_AL: Stokun e biletave të passhme zvogëloje vetëm nëse një porosi ripohohet si e Plotësuar nga PayPal-i.

en: Only errors
sq_AL: Vetëm gabime

en: Order
sq_AL: Porosi

en: Order Title
sq_AL: Titull Porosie

en: Order Total
sq_AL: Shumë Porosie

en: Orders
sq_AL: Porosi

en: Out of stock!
sq_AL: S’ka stok!

en: Override network license key
sq_AL: Anashkalo kyç licence rrjeti

en: Override the default IPN notify URL with this value. This value must be the same set in PayPal IPN Notifications settings area (%s).
sq_AL: Anashkaloje URL-në parazgjedhje të njoftimit IPN me këtë vlerë. Kjo vlerë duhet të jetë e njëjtë me atë të caktuar te fusha e rregullimeve për Njoftime IPN në PayPal (%s).

en: Oversell all requested
sq_AL: Shit tej kapacitetit për krejt të kërkuarat

en: Papua New Guinea
sq_AL: Papua Guineja e Re

en: Paraguay
sq_AL: Paraguai

en: PayPal Orders
sq_AL: Porosi Në Paypal

en: PayPal Sandbox
sq_AL: Bankëprovë PayPal

en: PayPal configuration status:
sq_AL: Gjendje formësimi Paypal-i:

en: PayPal email to receive payments:
sq_AL: Email Paypal për marrje pagesash:

en: PayPal is using PDT data but you have not set the PDT identity token
sq_AL: PayPal-i po përdor të dhëna PDT, por s’e keni caktuar token-in e identitetit PDT

en: Pennsylvania
sq_AL: Pensilvani

en: Permission Error
sq_AL: Gabim Lejeje

en: Philippine Peso (PHP)
sq_AL: Peso Filipinesh (PHP)

en: Philippines
sq_AL: Filipine

en: Pitcairn
sq_AL: Pitkern

en: Please fill in the RSVP quantity, confirmation name, and email fields.
sq_AL: Ju lutemi, plotësoni fushat për sasinë, emrin e ripohimit dhe email-in e RSVP-së.

en: Please fill in the ticket confirmation name and email fields.
sq_AL: Ju lutemi, plotësoni fushat për emër dhe email ripohimi.

en: Please note: The website owner can collect nearly any Attendee Information requested from ticket buyers by creating a custom registration form.
sq_AL: Ju lutemi, kini parasysh: I zoti i sajtit mundet të grumbullojë thuajse çfarëdo të Dhënash Pjesëmarrësi të kërkuara nga blerësit e biletave, përmes krijimit të një formulari të përshtatur regjistrimi.

en: Please refresh the page and try your request again.
sq_AL: Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni kërkesën tuaj.

en: Plugin Active
sq_AL: Shtojcë Aktive

en: Plugin Inactive
sq_AL: Shtojcë Jo Aktive

en: Poland
sq_AL: Poloni

en: Polish Zloty (PLN)
sq_AL: Zlot Polak (PLN)

en: Portugal
sq_AL: Portugali

en: Post draft updated.
sq_AL: Skica e postimit u përditësua.

en: Post published. %1$s
sq_AL: Postimi u botua. %1$s

en: Post scheduled.
sq_AL: Postim i planifikuar për botim.

en: Post submitted.
sq_AL: Postimi u parashtrua.

en: Post type
sq_AL: Lloj postimi

en: Post types that can have tickets
sq_AL: Lloje postimesh që mund të kenë bileta

en: Post updated. %1$s
sq_AL: Postimi u përditësua. %1$s

en: Pound Sterling (GBP)
sq_AL: Sterlinë Britanike (GBP)

en: Premium Add-Ons
sq_AL: Shtesa Me Pagesë

en: Press "Cmd + C" to copy
sq_AL: Shtypni "Ctrl + C" që të kopjohet

en: Price
sq_AL: Çmim

en: Price:
sq_AL: Çmim:

en: Print
sq_AL: Shtype

en: Process order
sq_AL: Përmbushe porosinë

en: Profile and Settings > My selling tools > Instant Payment Notification > IPN History Page
sq_AL: Profil dhe Rregullime > Mjetet e mia të shitjeve > Njoftim i Menjëhershëm Pagese > Faqe Historiku IPN-sh

en: Profile and Settings > My selling tools > Instant Payment Notification > Update
sq_AL: Profil dhe Rregullime > Mjetet e mia të shitjeve > Njoftim i Menjëhershëm Pagese > Përditësoje

en: Puerto Rico
sq_AL: Porto Riko

en: Purchased
sq_AL: Blerë më

en: Purchased by %1$s (%2$s)
sq_AL: Blerë nga %1$s (%2$s)

en: Purchaser
sq_AL: Blerës

en: Purchaser Email
sq_AL: Email Blerësi

en: Purchaser Name
sq_AL: Emër Blerësi

en: Qatar
sq_AL: Katar

en: RSVP Ticket
sq_AL: Biletë RSVP

en: RSVP Tickets
sq_AL: Bileta RSVP

en: RSVP Title
sq_AL: Titull RSVP-je

en: RSVPs
sq_AL: RSVP-ra

en: Rate It
sq_AL: Vlerërojeni

en: Rate us today!
sq_AL: Vlerësonani që sot!

en: Rating:
sq_AL: Vlerësim:

en: Read more about our support policy
sq_AL: Lexoni më tepër rreth rregullave tona mbi asistencë

en: Recent Template Changes
sq_AL: Ndryshime Gjedheje Së Fundi

en: Refunded with %s
sq_AL: Rimbursuar me %s

[ctx: Registration link on Tribe Commerce checkout page, shown as an alternative the login link]
en: create an account
sq_AL: krijoni një llogari

en: Remove
sq_AL: Hiqe

en: Renew Your License Now
sq_AL: Rinovoni Licencën Tuaj Tani

en: Report
sq_AL: Raport

en: Require users to log in before they RSVP
sq_AL: Kërko që përdoruesi të bëjnë hyrjen përpara RSVP-je

en: Require users to log in before they purchase tickets
sq_AL: Kërko që përdoruesit të bëjnë hyrjen para se të blejnë bileta

en: Requires:
sq_AL: Lyp:

en: Reserved by %1$s (%2$s)
sq_AL: Rezervuar nga %1$s (%2$s)

en: Return to Cart
sq_AL: Kthehuni te Shporta

en: Return to Plugins page
sq_AL: Kthehuni te faqe Shtojcash

en: Return to WordPress Updates
sq_AL: Kthehuni te faqja Përditësime WordPress-i

en: Returns the documentation for Event Tickets REST API in Swagger consumable format.
sq_AL: Prodhon dokumentimin e API-t REST për Event Tickets në format Swagger.

en: Rhode Island
sq_AL: Rod Ajlënd

en: Romania
sq_AL: Rumani

en: Russian Federation
sq_AL: Federata Ruse

en: Rwanda
sq_AL: Ruanda

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
sq_AL: Sao Tome dhe Principe

en: Saint Barth&eacute;lemy
sq_AL: Shën Bartolome

en: Saint Helena
sq_AL: Shën Helenë

en: Saint Kitts and Nevis
sq_AL: Shën Kits dhe Nevis

en: Saint Lucia
sq_AL: Santa Luçia

en: Saint Pierre and Miquelon
sq_AL: Shën Pier dhe Mikëlon

en: Saint Vincent and The Grenadines
sq_AL: Shën Vincent dhe Grenadinet

en: Sale Price:
sq_AL: Çmim Me Ulje:

en: Sale/Member Price:
sq_AL: Çmim Me Ulje/Anëtari:

en: Sales report
sq_AL: Raport shitjesh

en: Saudi Arabia
sq_AL: Arabi Saudite

en: Save Changes
sq_AL: Ruajini ndryshimet

en: Save RSVP
sq_AL: Ruaje RSVP-në

en: Save settings
sq_AL: Ruaji rregullimet

en: Save this ticket
sq_AL: Ruaje këtë biletë

en: Save ticket
sq_AL: Ruaje biletën

en: Search Orders
sq_AL: Kërkoni Te Porositë

en: Search attendees
sq_AL: Kërkoni te pjesëmarrësit

en: Search our support help desk
sq_AL: Kërkoni te sajti ynë i asistencës

en: Search:
sq_AL: Kërko:

en: Security Code
sq_AL: Kod Sigurie

en: See PayPal purchases for this %s
sq_AL: Shihni blerje PayPal për këtë %s

en: See an example of the link
sq_AL: Shihni një shembull të lidhjes

en: See your IPN Notification history
sq_AL: Shihni historikun tuaj për Njoftimeve IPN

en: Select a Country:
sq_AL: Përzgjidhni një Vend:

en: Select a User:
sq_AL: Përzgjidhni një Përdorues:

en: Select all pages
sq_AL: Përzgjidhi krejt et

en: Select an Image
sq_AL: Përzgjidhni Figurë

en: Select an image from your Media Library to display on emailed tickets. For best results, use a .jpg, .png, or .gif at least 1160px wide.
sq_AL: Përzgjidhni një figurë nga Mediateka juaj që të shfaqet te biletat e dërguara me email. Për përfundimin më të mirë, përdorni një .jpg, .png, ose .gif të paktën 1160px të gjerë.

en: Select the date format to use in datepickers
sq_AL: Përzgjidhni format datash për t’u përdorur në zgjedhës date

en: Select...
sq_AL: Përzgjidhni…

en: Sell only available
sq_AL: Shit vetëm aq sa ka

en: Sell tickets using:
sq_AL: Shitni bileta duke përdorur:

en: Sell using:
sq_AL: Shitni duke përdorur:

en: Send Email
sq_AL: Dërgo Email

en: Send RSVP confirmation to:
sq_AL: Ripohimin RSVP dërgoje te:

en: Send the attendee list by email
sq_AL: Dërgojeni me email listën e pjesëmarrësve

en: Sender name of the confirmation email sent to customers when confirming a ticket purchase.
sq_AL: Emër dërguesi email-i ripohimi dërguar klientëve kur ripohohet blerja e një bilete.

en: Sending...
sq_AL: Po dërgohet…

en: Serbia
sq_AL: Serbi

en: Set as ticket header
sq_AL: Vëre si krye bilete

en: Set capacity for this ticket only
sq_AL: Caktoni kapacitetin vetëm për këtë biletë

en: Settings
sq_AL: Veçoritë

en: Settings Overview
sq_AL: Përmbledhje Rregullimesh

en: Settings overview
sq_AL: Përmbledhje rregullimesh

en: Settings saved.
sq_AL: Opsionet u ruajtën.

en: Seychelles
sq_AL: Sejshelle

en: Show The Events Calendar link
sq_AL: Shfaq lidhje për te The Events Calendar

en: Show _MENU_ entries
sq_AL: Shfaq zëra _MENU_

en: Show description on front end ticket form.
sq_AL: Shfaq përshkrim te formulari i biletës në pjesën e dukshme të sajtit.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
sq_AL: Po shfaqet 0 deri në 0 nga 0 zërat

en: Sign Up
sq_AL: Regjistrohuni

en: Singapore
sq_AL: Singapor

en: Singapore Dollar (SGD)
sq_AL: Dollar Singapori (SGD)

en: Sint Maarten
sq_AL: Shën Martin

en: Site License Key
sq_AL: Kyç Licence Sajti

en: Slovakia (Slovak Republic)
sq_AL: Sllovaki (Republika Sllovake)

en: Slovenia
sq_AL: Slloveni

en: Solomon Islands
sq_AL: Ishujt Solomon

en: Somalia
sq_AL: Somali

en: South Africa
sq_AL: Afrikë e Jugut

en: South Carolina
sq_AL: Karolina e Jugut

en: South Dakota
sq_AL: Dakota e Jugut

en: South Georgia, South Sandwich Islands
sq_AL: Xhorxhia Jugore dhe Ishujt Jugorë Sanduiç

en: Spain
sq_AL: Spanjë

en: Sri Lanka
sq_AL: Sri Lankë

en: Start sale date cannot be empty.
sq_AL: Data e fillimit të shitjeve s’mund të jetë e zbrazët.

en: Start sale date cannot be greater than End Sale date
sq_AL: Data e Fillimit të Shitjeve s’mund të jetë më e madhe se data e Përfundimit të Shitjeve

en: Start sale:
sq_AL: Datë fillimi oferte:

en: Starting March 2019, %1$s will no longer support versions prior to PHP 5.6. Your site is currently using PHP version %2$s which will no longer be supported by %1$s. For best results, we recommend using PHP 5.6 or above.
sq_AL: Duke filluar nga Marsi i 2019-s, %1$s nuk do të funksionojë më me versione më të hershëm se PHP 5.6. Hëpërhë, sajti juaj përdor PHP version %2$s që nuk do të mbulohet më nga %1$s. Për përfundimet më të mira, këshillojmë përdorimin e PHP 5.6 ose më të ri.

en: Starting March 2019, %1$s will no longer work with versions prior to PHP 5.4. Currently your site is using PHP version %2$s. For best results, we recommend using PHP 5.6 or above.
sq_AL: Duke filluar nga Marsi i 2019-s, %1$s nuk do të funksionojë më me versione më të hershëm se PHP 5.4. Hëpërhë, sajti juaj përdor PHP version %2$s. Për përfundimet më të mira, këshillojmë përdorimin e PHP 5.6 ose më të ri.

en: Status
sq_AL: Gjendje

en: Stock Handling
sq_AL: Trajtim Stoku

en: Stock management is disabled. Enable it on the related Woocommerce product's inventory settings.
sq_AL: Administrimi i stokut është i çaktivizuar. Aktivizojeni te rregullimet përkatëse mbi inventarin Woocommerce të produktit.

en: Subject of the confirmation email sent to customers when confirming a ticket purchase.
sq_AL: Subjekt email-i ripohimi dërguar klientëve kur ripohohet blerja e një bilete.

en: Success page
sq_AL: Faqe suksesi

[ctx: Success page tickets table header]
en: Price
sq_AL: Çmim

[ctx: Success page tickets table header]
en: Quantity
sq_AL: Sasi

[ctx: Success page tickets table header]
en: Subtotal
sq_AL: Nënshumë

[ctx: Success page tickets table header]
en: Ticket
sq_AL: Biletë

en: Suggested text:
sq_AL: Tekst i këshilluar:

en: Support for Event Tickets
sq_AL: Asistencë për Event Tickets

en: Suriname
sq_AL: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sq_AL: Ishujt Svalbard dhe Jan Mayen

en: Swaziland
sq_AL: Svaziland

en: Sweden
sq_AL: Suedi

en: Swedish Krona (SEK)
sq_AL: Koronë Suedie (SEK)

en: Swiss Franc (CHF)
sq_AL: Frang Zvicre (CHF)

en: Switzerland
sq_AL: Zvicër

en: Syrian Arab Republic
sq_AL: Republika Arabe e Sirisë

en: System Information
sq_AL: Të dhëna Mbi Sistemin

en: System info copied
sq_AL: Të dhënat e sistemit u kopjuan

en: Taiwan
sq_AL: Tajvan

en: Taiwan New Dollar (TWD)
sq_AL: Dollar i Ri Tajvanez (TWD)

en: Tajikistan
sq_AL: Taxhikistan

en: Take your image widgets to the next level with Image Widget Plus! We've taken the simple functionality of our basic Image Widget and amped it up with several popular feature requests - multiple image support, slideshow, lightbox, and random image - all backed by a full year of premium support.
sq_AL: Ngjiteni widget-et tuaj të figurave në nivelin pasues, përmes Image Widget Plus! Kemi marrë aftësinë bazë të Image Widget-it tonë të thjeshtë dhe e kemi fuqizuar me disa veçori popullore që keni kërkuar - mbulim për disa figura njëherësh, shfaqje si diapozitiva, <em>lightbox</em>, dhe figura kuturu - krejt kjo me një vit asistencë të plotë me pagesë.

en: Tanzania, United Republic of
sq_AL: Republika e Bashkuar e Tanzanisë

en: Tennessee
sq_AL: Tenesi

en: Test for a theme or plugin conflict
sq_AL: Provë për kundërshti teme ose shtojce

en: Texas
sq_AL: Teksas

en: Thai Baht (THB)
sq_AL: Bat Tajlande (THB)

en: Thailand
sq_AL: Tajlandë

en: Thank you for your purchase! You will receive your receipt and tickets via email.
sq_AL: Faleminderit për blerjen tuaj! Faturën dhe biletat tuaja do t’i merrni përmes email-i.

en: Thanks for setting up a valid key. It will expire on %s
sq_AL: Faleminderit që caktuat një kyç të vlefshëm. Do të skadojë më %s

en: The URL to the full size version of the image
sq_AL: URL-ja për te versioni në madhësi të plotë i figurës

en: The URL to the term archive page
sq_AL: URL-ja për te faqja arkiv e termit

en: The WordPress term ID
sq_AL: ID WordPress termi

en: The attendee ID is missing from the request
sq_AL: Te kërkesa mungon ID-ja e pjesëmarrësit

en: The attendee ID is missing from the request parameters.
sq_AL: Te parametrat e kërkesës mungon ID-ja e pjesëmarrësit.

en: The cost currency symbol
sq_AL: Simboli i monedhës së kostos

en: The currency that will be used for Tribe Commerce transactions.
sq_AL: Monedha që do të përdoret për transaksione Tribe Commerce.

en: The date day
sq_AL: Dita e datës

en: The date hour
sq_AL: Ora e datës

en: The date minutes
sq_AL: Minutat e datës

en: The date month
sq_AL: Muaji i i datës

en: The date seconds
sq_AL: Sekondat e datës

en: The date year
sq_AL: Viti i datës

en: The following three fields accept the date format options available to the PHP %1$s function. <a href="%2$s" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.
sq_AL: Tre fushat vijuese pranojnë si mundësi format datash nga ata për funksionin PHP %1$s. <a href="%2$s" target="_blank">Mësoni se si të krijoni formatin tuaj të datës, këtu</a>.

en: The image WordPress post ID
sq_AL: ID e figurës së postimit WordPress

en: The image file extension
sq_AL: Lloj kartele për figurën

en: The image height in pixels in the specified size
sq_AL: Lartësia në piksel e figurës në madhësinë e treguar

en: The image mime-type
sq_AL: Lloji MIME i figurës

en: The image natural height in pixels
sq_AL: Lartësia natyrore e figurës në piksel

en: The image natural width in pixels
sq_AL: Gjerësia natyrore e figurës në piksel

en: The image width in pixels in the specified size
sq_AL: Gjerësia në piksel e figurës në madhësinë e treguar

en: The link to the image in the specified size on the site
sq_AL: Lidhje për te figura në madhësinë e treguar te sajti

en: The number of Complete ticket sales does not match the number of attendees. Please check the Attendees list and adjust ticket stock in WooCommerce as needed.
sq_AL: Numri i shitjeve të Plotësuara të biletave nuk përputhet me numrin e pjesëmarrësve. Ju lutemi, kontrolloni listën e Pjesëmarrësve dhe përpunoni stokun e biletave në WooCommerce sipas nevojave.

en: The number of posts associated with the term
sq_AL: Numri i postimeve përshoqëruar termit

en: The position of the currency symbol in the cost string
sq_AL: Pozicioni i simbolit të monedhës te vargu i kostos

en: The request was sent insecurely.
sq_AL: Kërkesa u dërgua në rrugë të pasigurt.

en: The requested post ID does not exist or is not an attendee
sq_AL: ID-ja e postimit e kërkuar s’ekziston ose s’është pjesëmarrës

en: The requested ticket is not accessible
sq_AL: S’hyhet dot te bileta e kërkuar

en: The taxonomy the term belongs to
sq_AL: Klasifikimi ku bën pjesë termi

en: The term description
sq_AL: Përshkrimi i termit

en: The term name
sq_AL: Emri i termit

en: The term parent term if any
sq_AL: Termi mëmë, në pastë

en: The term slug
sq_AL: Identifikuesi i termit

en: The ticket WordPress post ID
sq_AL: ID-ja e postimit WordPress për biletën

en: There are no fields setup for this tab yet.
sq_AL: Ende s’ka rregullim fushash për këtë skedë.

en: There are no tickets available at this time.
sq_AL: S’ka bileta në këtë kohë.

en: There is a new version of %1$s available. %2$s
sq_AL: Ka të gatshëm një version të ri të %1$s. %2$s

en: There was an error
sq_AL: Pati një gabim

en: These API keys may include the following third party services: Google Maps and PayPal.
sq_AL: Këto kyçe API mund të përfshijnë shërbimet vijuese palë të treta: Google Maps dhe PayPal.

en: This RSVP is no longer active.
sq_AL: Kjo RSVP s’është më aktive.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
sq_AL: Ky kalendar bazohet në The Events Calendar.

en: This information is only for guidance and not to be considered as legal advice.
sq_AL: Ky informacion është vetëm për udhërrëfim dhe jo për t’u konsideruar si këshillë ligjore.

en: This information serves as a guide on what sections need to be modified due to usage of Event Tickets and its Add-ons.
sq_AL: Ky informacion shërben si udhërrëfyes mbi se cilat ndarje lypset të modifikohen për shkak të përdorimit të Event Tickets dhe Shtesave për të.

en: This ticket is no longer active.
sq_AL: Kjo biletë s’është më aktive.

en: This ticket was moved to %1$s from %2$s
sq_AL: Kjo biletë u lëviz te %1$s nga%2$s

en: Through the usage of Event Tickets, Event Tickets Plus, and Community Tickets, information may be collected and stored within your website’s database.
sq_AL: Përmes përdorimit të Event Tickets, Event Tickets Plus, dhe Community Tickets, mund të grumbullohen dhe të ruhen të dhëna në bazën e të dhënave të sajtit tuaj.

en: Ticket
sq_AL: Biletë

en: Ticket #
sq_AL: Biletë #

en: Ticket Capacity
sq_AL: Kapacitet Biletash

en: Ticket Description
sq_AL: Përshkrim Bilete

en: Ticket Description:
sq_AL: Përshkrim Bilete:

en: Ticket End Sale Date
sq_AL: Datë përfundimi Uljeje Çmimesh Biletash

en: Ticket End Sale Time
sq_AL: Kohë përfundimi Uljeje Çmimesh Biletash

en: Ticket Name
sq_AL: Emër Bilete

en: Ticket Name:
sq_AL: Emër Bilete:

en: Ticket Price must be greater than zero.
sq_AL: Çmimi i Biletës duhet të jetë më i madh se zero.

en: Ticket Settings
sq_AL: Rregullime Bilete

en: Ticket Show Description
sq_AL: Përshkrim i Shfaqjes së Biletës

en: Ticket Start Sale Date
sq_AL: Datë fillimi Uljeje Çmimesh Biletash

en: Ticket Start Sale Time
sq_AL: Kohë fillimi Uljeje Çmimesh Biletash

en: Ticket Stock
sq_AL: Stok Biletash

en: Ticket Type
sq_AL: Lloj Bilete

en: Ticket Type is a required field.
sq_AL: Lloji i Biletës është fushë e domosdoshme.

en: Ticket Type:
sq_AL: Lloj Bilete:

en: Ticket end date
sq_AL: Datë përfundimi bilete

en: Ticket header image
sq_AL: Figurë kryesh bilete

en: Ticket header image:
sq_AL: Figurë kryesh bilete:

en: Ticket history:
sq_AL: Historik biletash:

en: Ticket information (RSVPs and Tickets): name, email address, and ticket number/SKU (via check-in page)
sq_AL: Të dhëna bilete (RSVP-ra dhe Bileta): emër, adresë email, dhe numër/SKU bilete (përmes faqes për <em>check-in</em>)

en: Ticket purchaser billing address, which is collected through the use of WooCommerce, Easy Digital Downloads, or PayPal
sq_AL: Adresë faturimi e blerësit të biletës, që grumbullohet përmes përdorimit të WooCommerce-it, Easy Digital Downloads, ose PayPal-it

en: Ticket purchaser information: name and email address
sq_AL: Të dhëna mbi blerësin e biletës: emër dhe adresë email

en: Ticket quantity is 0
sq_AL: Sasia e biletave është 0

en: Ticket start date
sq_AL: Datë fillimi bilete

en: Ticket type name shows on the front end and emailed tickets
sq_AL: Emri i llojit të biletës shfaqet te pjesa e dukshme e sajtit dhe te biletat e dërguara me email

en: Tickets
sq_AL: Bileta

en: Tickets are no longer available.
sq_AL: S’ka më bileta.

en: Tickets are not yet available
sq_AL: Biletat s’janë ende gati

en: Today
sq_AL: Sot

en: Total
sq_AL: Gjithsej

en: Tribe Commerce Ticket
sq_AL: Biletë Tribe Commerce

en: Tribe Commerce Tickets
sq_AL: Bileta Tribe Commerce

en: Trinidad and Tobago
sq_AL: Trinidad dhe Tobago

en: Troubleshooting common problems
sq_AL: Diagnostikim i problemeve të rëndomta

en: Trying to oversell a ticket but the current oversell policy does not allow it
sq_AL: U provua të bëhej shitje tej kapacitetit, por nuk lejohet nga rregullat e tanishme për to

en: Tunisia
sq_AL: Tunizi

en: Turkey
sq_AL: Turqi

en: Turks and Caicos Islands
sq_AL: Ishujt Turks dhe Kaikos

en: Tutorial
sq_AL: Përkujdesore

en: Type:
sq_AL: Lloj:

en: Type:
sq_AL: Lloj:

en: U.S. Dollar (USD)
sq_AL: Dollar i Sh.B.A.-ve (USD)

en: Uganda
sq_AL: Ugandë

en: Ukraine
sq_AL: Ukrainë

en: Undo
sq_AL: Zhbëje

en: United Arab Emirates
sq_AL: Emiratet e Bashkuara Arabe

en: United Kingdom
sq_AL: Mbretëria e Bashkuar

en: United States
sq_AL: Shtetet e Bashkuara të Amerikës

en: United States Minor Outlying Islands
sq_AL: Ishujt e Vegjël të Përtejmë të Shteteve të Bashkuara

en: Unknown or not set
sq_AL: I panjohur ose i pacaktuar

en: Unlimited
sq_AL: E pakufizuar

en: Update %s
sq_AL: Përditësoje %s

en: Update now to version %s.
sq_AL: Përditësojeni që tani me versionin %s.

en: Upgrade Plugin
sq_AL: Përditësoni Shtojcën

en: Upload image for the ticket header.
sq_AL: Ngarkoni figurë për kryet e biletës.

en: Uruguay
sq_AL: Uruguai

en: Utah
sq_AL: Juta

en: Valid Key! Expires on %s
sq_AL: Kyç i Vlefshëm! Skadon më %s

en: Venezuela
sq_AL: Venezuelë

en: Viet Nam
sq_AL: Vietnam

en: View
sq_AL: Shihni

en: View %s
sq_AL: Shihni %s

en: View Attendees
sq_AL: Shihni Pjesëmarrësit

en: View Orders
sq_AL: Shihni Porositë

en: View order
sq_AL: Shihni porosinë

en: View your %s
sq_AL: Shiheni %s tuaj

en: Virgin Islands (British)
sq_AL: Ishujt e Virgjër (Britanikë)

en: Virgin Islands (U.S.)
sq_AL: Ishujt e Virgjër (ShBA)

en: Virginia
sq_AL: Virxhinia

en: Visit the Add-on Page
sq_AL: Vizitoni Faqen e Shtesës

en: Wallis and Futuna Islands
sq_AL: Ishujt Wallis dhe Futuna

en: Want to dive deeper?
sq_AL: Doni të zhyteni më thellë?

en: Warnings and errors
sq_AL: Sinjalizime dhe gabime

en: Washington
sq_AL: Uashington

en: We Need Your Help
sq_AL: Na Duhet Ndihma Juaj

en: We hope our plugin is helping you out.
sq_AL: Shpresojmë që shtojca jonë po ju vjen në ndihmë.

en: We make use of certain API keys, in order to provide specific features.
sq_AL: Që të mund të furnizojmë veçori të caktuara, përdorim disa kyçe API.

en: Welcome to Event Tickets!
sq_AL: Mirë se vini te Event Tickets!

en: West Virginia
sq_AL: Virxhinia Perëndimore

en: Western Sahara
sq_AL: Saharaja Perëndimore

en: What personal data we collect and why we collect it
sq_AL: Ç’të dhëna personale grumbullojmë dhe pse i grumbullojmë

en: When a customer purchases a ticket, PayPal might flag the order as Pending. The order will be Complete once payment is confirmed by PayPal.
sq_AL: Kur një klient blen një biletë, PayPal-i mund t’i vërë shenjë porosisë si Pezull. Porosia do të jetë e Plotësuar sapo të ripohohet pagesa nga PayPal-i.

en: When will ticket sales occur?
sq_AL: Kur nis shitja e biletave?

en: Where We Send Your Data
sq_AL: Ku i Dërgojmë të Dhënat Tuaja

en: Whoops! It looks like there was a problem with your order. Please contact the site owner for assistance.
sq_AL: Hëm! Duket se pati një problem me porosinë tuaj. Ju lutemi, për asistencë, lidhuni me të zotin e sajtit.

en: Wisconsin
sq_AL: Uiskonsin

en: Wyoming
sq_AL: Uajoming

en: YYYY-MM-DD
sq_AL: DD-MM-YYYY

en: Yemen
sq_AL: Jemen

en: Yes
sq_AL: Po

en: You are up to date!
sq_AL: Jeni i përditësuar!

en: You can see and manage your IPN Notifications history from the IPN Notifications settings area (%s).
sq_AL: Historikun tuaj për Njoftimeve IPN mund ta shihni dhe administroni që nga fusha e rregullimeve për Njoftime IPN (%s).

en: You can't add more tickets than the total remaining tickets.
sq_AL: S’mund të shtoni më tepër bileta se sa biletat e mbetura gjithsej.

en: You confirmed you will not be attending %s
sq_AL: Ripohuat se s’do të merrni pjesë në %s

en: You don't have permission to do that.
sq_AL: S’keni leje për ta bërë këtë.

en: You don't have tickets for this event
sq_AL: S’keni bileta për këtë veprimtari

en: You have %s for this %s.
sq_AL: Keni %s për këtë %s.

en: You have tickets!
sq_AL: Keni bileta!

en: You have unsaved changes to your tickets. Discard those changes?
sq_AL: Keni ndryshime të paruajtura për biletat tuaja. Të hidhen tej këto ndryshime?

en: You must have JavaScript activated to purchase tickets. Please enable JavaScript in your browser.
sq_AL: Që të blini bileta, duhet të keni të aktivizuar JavaScript-in. Ju lutemi, aktivizoni JavaScript-in te shfletuesi juaj.

en: You need to upgrade!
sq_AL: Lypset ta përmirësoni!

en: You should add at least one ticket.
sq_AL: Duhet të shtoni të paktën një biletë.

en: You should include the information below in the correct sections of you privacy policy.
sq_AL: Informacionin e mëposhtëm duhet ta përfshini te ndarjet e duhura te rregullat tuaja mbi privatësinë.

en: Your PayPal Ticket has been received! Check your email for your PayPal Ticket confirmation.
sq_AL: Bileta juaj PayPal u mor! Shihni te email-i juaj për ripohimin e Biletës tuaj PayPal.

en: Your order (#%s) is currently processing. Once completed, you'll receive your ticket(s) in an email.
sq_AL: Porosia juaj (#%s) po përpunohet. Pasi të jetë plotësuar, do të merrni biletën(at) tuaj me një email.

en: Your order is currently processing. Once completed, you'll receive your ticket(s) in an email.
sq_AL: Porosia juaj po përmbushet. Pasi të jetë plotësuar, biletën(at) tuaj do t’i merrni me një email.

en: Your site address is: %s
sq_AL: Adresa e sajtit tuaj është: %s

en: Your tickets
sq_AL: Biletat tuaja

en: Your tickets from %s
sq_AL: Biletat tuaja nga %s

en: Zambia
sq_AL: Zambi

en: Zimbabwe
sq_AL: Zimbabve

[ctx: a PayPal configuration status]
en: complete
sq_AL: i plotë

[ctx: a PayPal configuration status]
en: incomplete
sq_AL: i paplotë

en: at
sq_AL: më

[ctx: attendee event actions]
en: Edit
sq_AL: Përpunoni

[ctx: attendee event actions]
en: Edit %s
sq_AL: Përpunojeni %s

[ctx: attendee event actions]
en: View
sq_AL: Shihni

[ctx: attendee event actions]
en: View %s
sq_AL: Shihni %s

[ctx: attendee export]
en: Customer Email Address
sq_AL: Adresë Email Klienti

[ctx: attendee export]
en: Customer Name
sq_AL: Emër Klienti

[ctx: attendee export]
en: Order ID
sq_AL: ID Porosie

[ctx: attendee export]
en: Order Status
sq_AL: Gjendje Porosie

[ctx: attendee export]
en: Ticket #
sq_AL: Biletë #

[ctx: attendee screen bulk actions]
en: Move
sq_AL: Lëvizni

[ctx: attendee screen summary]
en: %s Details
sq_AL: Hollësi për %s

[ctx: attendee summary]
en: Complete:
sq_AL: E plotë:

[ctx: attendee summary]
en: Deleted Attendees:
sq_AL: Pjesëmarrës të Fshirë:

[ctx: attendee summary]
en: Going:
sq_AL: S’do të Vijë:

[ctx: attendee summary]
en: Not Going:
sq_AL: Do të Vijë:

[ctx: attendee summary]
en: Total RSVPs:
sq_AL: RSVP Gjithsej:

[ctx: attendee summary]
en: Total Tickets Issued:
sq_AL: Bileta të Emetuara Gjithsej:

[ctx: attendee table]
en: Hide history
sq_AL: Fshihe historikun

[ctx: attendee table]
en: Primary Information
sq_AL: Të dhëna Parësore

[ctx: attendee table]
en: Security Code
sq_AL: Kod Sigurie

[ctx: attendee table]
en: Status
sq_AL: Gjendje

[ctx: attendee table]
en: Ticket
sq_AL: Biletë

[ctx: attendee table]
en: View history
sq_AL: Shihni historikun

en: attendees
sq_AL: pjesëmarrës

en: based on %s version
sq_AL: bazuar në versionin %s

[ctx: form heading]
en: Tickets
sq_AL: Bileta

[ctx: formatted plugin list]
en: %1$s and %2$s
sq_AL: %1$s dhe %2$s

[ctx: import type]
en: RSVPs
sq_AL: RSVP-ra

en: in your PayPal account
sq_AL: te llogaria juaj PayPal

en: list of available functions
sq_AL: listë e funksioneve të gatshëm

[ctx: list view buy now ticket button]
en: Buy Now!
sq_AL: Blijeni Që Tani!

[ctx: list view rsvp now ticket button]
en: RSVP Now!
sq_AL: RSVP Që Tani!

[ctx: list view stock sold out]
en: Sold out
sq_AL: U shitën

[ctx: log engines]
en: None currently available
sq_AL: Hëpërhë asnjë i passhëm

[ctx: log selector]
en: None currently available
sq_AL: Hëpërhë asnjë i passhëm

[ctx: move tickets dialog]
en: &laquo; Back
sq_AL: &laquo; Mbrapsht

[ctx: move tickets dialog]
en: Next &raquo;
sq_AL: Pasuesi &raquo;

[ctx: move tickets dialog]
en: Please be patient while your request is processed&hellip;
sq_AL: Ju lutemi, bëni durim, teksa përpunohet kërkesa juaj&hellip;

[ctx: moved tickets success message fragment]
en: assigned to %s
sq_AL: iu caktua %s

[ctx: moved tickets success message fragment]
en: moved to %s and
sq_AL: u kalua te %s dhe

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
sq_AL: me emër funksioni:

en: open-source forum on WordPress.org
sq_AL: forum burimi të hapur në WordPress.org

en: or
sq_AL: ose

[ctx: order status label]
en: Payment status:
sq_AL: Gjendje pagese:

en: pending
sq_AL: pezull

en: post a thread
sq_AL: postoni një rrjedhë

[ctx: post type details]
en: %s Details
sq_AL: Hollësi për %s

[ctx: post type label]
en: RSVPs
sq_AL: RSVP-ra

en: premium support on our website
sq_AL: asistencë me pagesë në sajtin tonë

[ctx: row action]
en: Delete
sq_AL: Fshije

[ctx: row action]
en: Move
sq_AL: Lëvize

en: set it here
sq_AL: caktojeni këtu

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
sq_AL:  dhe

en: these instructions
sq_AL: këto udhëzime

[ctx: ticket shared capacity message (remaining stock)]
en: %1$d available of shared capacity
sq_AL: Edhe %1$d nga kapaciteti i përbashkët

[ctx: ticket stock message (remaining stock)]
en: %1$d available
sq_AL: Ende %1$d

en: unknown date
sq_AL: datë e panjohur
