Events Calendar Pro - en to el_GR translation catalogue (284 entries)

en:  and
el_GR: και

en:  months
el_GR:  μήνες

en: %1$s for week of %2$s
el_GR: %1$s για την εβδομάδα %2$s

en: %d%% complete
el_GR: %d%% ολοκληρωμένο

en: %s List Navigation
el_GR: Περιήγηση λίστας %s

en: %s for week of %s
el_GR: %s για την εβδομάδα από %s

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
el_GR: %sΟι Συχνές Ερωτήσεις Εγκατάστασης/Ρυθμίσεων%s από τη σελίδα υποστήριξης θα σας βοηθήσουν να πάρετε μία γενική εικόνα για το τι μπορεί και το τι δεν μπορεί να κάνει το πρόσθετο (plugin). Αυτή η ενότητα των Συχνών Ερωτήσεων είναι χρήσιμη δεδομένου ότι έχει ως στόχο την αντιμετώπιση βασικών ζητημάτων εγκατάστασης που δεν καλύπτονται από το Αλφαβητάρι Νέου Χρήστη.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
el_GR: %sΤο Νέο Μας Αλφαβητάρι Χρήστη%s έχει σχεδιαστεί για ανθρώπους στην ίδια θέση με σας. Με βήμα-προς-βήμα βίντεο και γραπτές οδηγίες που διαθέτουν συνοδευτικά screenshots, ο βοηθός έχει ως στόχο να σας μεταφέρει από το μηδέν στο εκατό σε χρόνο ντε-τε.

en: &larr; Back to %s
el_GR: &larr; Επιστροφήσε %s

en: (See all)
el_GR: (Προβολή όλων)

en: , and
el_GR: , και

en: , and
el_GR: , και

en: <p>Choose the default venue & organizer. Set default address information to save time when entering a new venue or organizer.</p><p>You can override these settings as you enter a new event.</p>
el_GR: <p>Επιλέξτε το προεπιλεγμένο χώρο και διοργανωτή. Ορίστε προεπιλεγμένες πληροφορίες διεύθυνσης για να εξοικονομήσετε χρόνο όταν εισάγετε καινούριο χώρο διεξαγωγής ή διοργανωτή.</p><p>Μπορείτε να παρακάμψετε αυτές τις ρυθμίσεις κατά την εισαγωγή νέας εκδήλωσης.</p>

en: <span>&laquo;</span> Previous %s
el_GR: <span>&laquo;</span> Προηγούμενη %s

en: <span>&laquo;</span> Previous Week
el_GR: <span>&laquo;</span> Προηγούμενη Εβδομάδα

en: A widget that displays the next upcoming x events.
el_GR: Ένα widget που εμφανίζει τις προσεχείς x εκδηλώσεις.

en: Add Exclusion
el_GR: Προσθέστε Εξαίρεση

en: Add a filter
el_GR: Προσθήκη φίλτρου

en: Add another
el_GR: Προσθήκη και άλλου

en: Add more events
el_GR: Προσθέστε περισσότερες εκδηλώσεις

en: Additional Fields
el_GR: Πρόσθετα Πεδία

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Address:
el_GR: Διεύθυνση:

en: All %1$s for %2$s
el_GR: Όλες οι %1$s για %2$s

en: All %s
el_GR: Όλες οι %s

en: All Day
el_GR: Ολοήμερη

en: April
el_GR: Απριλίου

en: Are you sure you want to trash all occurrences of these events?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να πετάξετε στα σκουπίδια όλες τις περιστάσεις αυτών των εκδηλώσεων;

[ctx: As in: day 12 of the month]
en: of the month
el_GR: του μήνα

en: August
el_GR: Αυγούστου

en: Automatically remove recurring event instances older than this
el_GR: Αυτόματη αφαίρεση των περιστάσεων επαναλήψιμης εκδήλωσης που είναι πιο παλιές απο αυτή

en: Before posting a new thread, please do a search to make sure your issue hasn't already been addressed. When posting please make sure to provide as much detail about the problem as you can (with screenshots or screencasts if feasible), and make sure that you've identified whether a plugin / theme conflict could be at play in your initial message.
el_GR: Πριν δημοσιεύσετε ένα νέο νήμα, παρακαλούμε να κάνετε μια αναζήτηση για να βεβαιωθείτε ότι το θέμα σας δεν έχει ήδη αντιμετωπιστεί. Κατά την δημοσίευση φροντίστε να παρέχει όσο περισσότερες λεπτομέρειες γίνεται σχετικά με το πρόβλημα (με screenshots ή screencasts αν είναι εφικτό), και βεβαιωθείτε ότι έχετε εντοπίσει εάν φταίει κάποιο plugin / θέμα αναφέροντας το στο αρχικό μήνυμα σας.

en: Break from Series
el_GR: Αφαίρεση από τη Σειρά

en: Break this event out of its series and edit it independently
el_GR: Αφαίρεση αυτής της εκδήλωσης απο τη Σειρά και μεμονωμένη επεξεργασία της.

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Checkbox
el_GR: Κουτί επιλογής

en: City
el_GR: Πόλη:

en: Clean up recurring events after
el_GR: Καθάρισε τις επαναλήψιμες εκδηλώσεις μετά

en: Completed!
el_GR: Ολοκληρώθηκε !

en: Could not process queue for event %1$d: %2$s
el_GR: Δεν μπορέσαμε να επεξεργαστούμε την εκδήλωση %1$d: %2$s

en: Countdown Completed Text:
el_GR: Κείμενο Ολοκλήρωσης Αντίστροφης Μέτρησης:

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Create recurring events in advance for
el_GR: Δημιουργία επαναλήψιμων εκδηλώσεων εκ των προτέρων για

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένο

en: Custom recurrences must have a type selected.
el_GR: Οι προσαρμοσμένες επαναλήψεις πρέπει να έχουν επιλεγμένο ένα τύπο

en: Custom recurrences must have all data present.
el_GR: Οι προσαρμοσμένες επαναλήψεις πρέπει να έχουν συμπληρωμένα όλα τα δεδομένα

en: Daily
el_GR: Καθημερινά

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Date out of range.
el_GR: Ημερομηνία εκτός ορίων.

en: December
el_GR: Δεκεμβρίου

en: Default Content
el_GR: Προεπιλεγμένο Περιεχόμενο

en: Default address
el_GR: Προεπιλεγμένη διεύθυνση

en: Default city
el_GR: Προεπιλεγμένη πόλη

en: Default country
el_GR: Προεπιλεγμένη χώρα

en: Default organizer
el_GR: Προεπιλεγμένος διοργανωτής

en: Default phone
el_GR: Προεπιλεγμένο τηλέφωνο

en: Default postal code/zip code
el_GR: Προεπιλεγμένος ταχυδρομικός κώδικας

en: Default venue
el_GR: Προεπιλεγμένος χώρος διεξαγωγής

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete Series Permanently
el_GR: Οριστική Διαγραφή Σειράς

en: Delete all events in this series permanently
el_GR: Οριστική Διαγραφή όλων των εκδηλώσεων αυτής της σειράς

[ctx: Describes a day of the month (e.g. "day 5" or "day 27")]
en: day %1$s
el_GR: μέρα %1$s

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Display:
el_GR: Προβολή:

en: Displays a list of upcoming events at a specific venue.
el_GR: Εμφανίζει μια λίστα των επερχόμενων εκδηλώσεων σε ένα συγκεκριμένο χώρο.

en: Displays the time remaining until a specified event.
el_GR: Εμφανίζει το χρόνο που απομένει μέχρι μία συγκεκριμένη εκδήλωση.

en: Distance
el_GR: Απόσταση

en: Dropdown
el_GR: Κατακόρυφο

en: Edit All
el_GR: Επεξεργασία Όλων

en: Edit Future Events
el_GR: Επεξεργασία Μελλοντικών Εκδηλώσεων

en: Edit Series
el_GR: Επεξεργασία Σειράς

en: Edit Single
el_GR: Μονή Επεξεργασία

en: Edit Upcoming
el_GR: Επεξεργασία Μελλοντικών

en: Edit all events in this series
el_GR: Επεξεργασία όλων των εκδηλώσεων σε αυτή τη σειρά

en: End Date
el_GR: Ημερομηνία Λήξης

en: Enter the format to use for week days. Used when showing days of the week in Week view.
el_GR: Καταχωρίστε την μορφή που θα χρησιμοποιείται για τις ημέρες εβδομάδας. Χρησιμοποιείται κατά την προβολή ημερών της εβδομάδας στην Προβολή Εβδομάδας.

en: Event Cats
el_GR: Κατηγορίες Εκδηλώσεων

en: Event Cost
el_GR: Κόστος Εκδήλωσης

en: Event will not occur:
el_GR: Η εκδήλωση δεν θα πραγματοποιηθεί:

en: Event:
el_GR: Εκδήλωση:

en: Events Countdown
el_GR: Αντίστροφη μέτρηση Εκδηλώσεων

en: Events Featured Venue
el_GR: Προτεινόμενος Χώρος Διεξαγωγής Εκδηλώσεων

en: Events List
el_GR: Λίστα Εκδηλώσεων

en: Every
el_GR: Κάθε

en: February
el_GR: Φεβρουαρίου

en: Field Label
el_GR: Ετικέτα Πεδίου

en: Field Type
el_GR: Τύπος Πεδίου

en: Filters
el_GR: Φίλτρα

en: Find out more
el_GR: Ανακαλύψτε περισσότερα

en: Fix geolocation data
el_GR: Επιδιόρθωση δεδομένων εντοπισμού γεωγραφικής θέσης

en: Fix venues data
el_GR: Επιδιόρθωση δεδομένων χώρων διεξαγωγής

en: Fixed geolocation data for %d venues
el_GR: Επιδιόρθωση δεδομένων εντοπισμού γεωγραφικής θέσης για %d χώρους διεξαγωγής

en: Frequency of recurring event must be a number
el_GR: Η συχνότητα της επαναλαμβανόμενης εκδήλωσης πρέπει να είναι αριθμός

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: Front-end recurring event instances toggle
el_GR: Εμφάνιση περιστάσεων επαναλήψιμης εκδήλωσης

en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

en: Hide location search
el_GR: Απόκρυψη αναζήτησης τοποθεσίας

en: Hide related events
el_GR: Απόκρυψη σχετικών εκδηλώσεων

en: Hide weekends on Week View
el_GR: Απόκρυψη Σαβάτου-Κυριακής στην εμφάνιση Εβδομάδας

en: Hooray!
el_GR: Ζήτω!

en: Hours
el_GR: Ώρες

en: If this is your first time using The Events Calendar Pro, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
el_GR: Αν αυτή είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιείτε το The Events Calendar Pro, θα το απολαύσετε και είστε ήδη στο σωστό δρόμο για τη δημιουργία της πρώτη σας εκδήλωσης. Εδώ είναι μερικά βασικά στοιχεία που θα σας φανούν χρήσιμα ώστε να ξεκινήσετε να χρησιμοποιείτε το The Events Calendar PRO:

en: Is
el_GR: Είναι

en: Is Not
el_GR: Δεν Είναι

en: January
el_GR: Ιανουαρίου

[ctx: Joins the last item in a list of items (i.e. the "and" in Monday, Tuesday, and Wednesday)]
en: and
el_GR: και

en: July
el_GR: Ιουλίου

en: June
el_GR: Ιουνίου

en: Kilometers
el_GR: Χιλιόμετρα

en: Latitude
el_GR: Γεωγραφικό πλάτος

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Longitude
el_GR: Γεωγραφικό μήκος

en: Map
el_GR: Χάρτης

en: Map view search distance limit
el_GR: Όριο απόστασης αναζήτησης στην προβολή Χάρτη

en: March
el_GR: Μαρτίου

en: Match all
el_GR: Ταίριαξε τα όλα

en: Match any
el_GR: Ταίριαξε κάθε

en: May
el_GR: Μαι

en: Miles
el_GR: Μίλια

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Month/Week View
el_GR: Προβολή Μήνα/Εβδομάδας

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: Monthly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
el_GR: Οι προσαρμοσμένες μηνιαίες επαναλήψεις δεν μπορούν να έχουν παύλα στην ημέρα που πραγματοποιούνται.

en: Move all events in this series to the Trash
el_GR: Μετακινήστε όλα τα γεγονότα σε αυτή τη σειρά στον Κάδο Αχρήστων

en: Near
el_GR: Κοντά στο

en: Next %s <span>&raquo;</span>
el_GR: Επόμενη %s <span>&raquo;</span>

en: Next Week <span>&raquo;</span>
el_GR: Επόμενη Εβδομάδα <span>&raquo;</span>

en: No
el_GR: Όχι

en: No Default
el_GR: Δεν υπαρχεί προεπιλογή

en: No Events Today
el_GR: Δεν υπάρχουν εκδηλώσεις σήμερα

en: No default set
el_GR: Δεν έχει επιλεχθεί προεπιλογή

en: No matching events listed under %s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
el_GR: Δεν υπάρχουν εκδηλώσεις που να ταιριάζουν στο %s. Δείτε το πλήρες ημερολόγιο για την ολοκληρωμένη λίστα εκδηλώσεων.

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για εκδηλώσεις στο/ή κοντινά στο <strong>"%s"</strong> αυτή την εβδομάδα. Παρακαλώ αναζητήστε μια άλλη εβδομάδα.

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong>.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για εκδηλώσεις στο/ή κοντινά στο <strong>"%s"</strong>.

en: No results were found for this week. Try searching another week.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για αυτή την εβδομάδα. Παρακαλώ αναζητήστε μια άλλη εβδομάδα.

en: No saved organizers yet.
el_GR: Δεν υπάρχουν αποθηκευμένοι διοργανωτές ακόμη.

en: No saved venues yet.
el_GR: Δεν υπάρχουν αποθηκευμένοι χώροι διεξαγωγής ακόμη.

en: No upcoming %s.
el_GR: Δεν υπάρχουν προσεχείς %sς

en: None
el_GR: Κανένα

en: November
el_GR: Νοεμβρίου

en: Number of events to show per day:
el_GR: Αριθμός εκδηλώσεων που προβάλλονται ανά ημέρα:

en: Number of events to show:
el_GR: Πλήθος εκδηλώσεων που προβάλλονται:

en: October
el_GR: Οκτωβρίου

en: On
el_GR: Στις

en: On and After
el_GR: Στις και Μετά

en: On and Before
el_GR: Στις και Πριν Από

en: Once
el_GR: Μία φορά

en: One country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom. <br> (Replaces the default list.)
el_GR: Μία χώρα ανά γραμμή με την ακόλουθη μορφή: <br/>US, United States <br/> UK, United Kingdom. <br> (Αντικαθιστά την προεπιλεγμένη λίστα)

en: Options
el_GR: Επιλογές

en: Options (one per line)
el_GR: Επιλογές (μία ανά γραμμή)

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
el_GR: Το προσχέδιο του διοργανωτή ανανεώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση διοργανωτή</a>

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
el_GR: Ο διοργανωτής δημοσιεύτηκε. <a href="%s">Προβολή διοργανωτή</a>

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
el_GR: Ο διοργανωτής προγραμματίστηκε για: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση διοργανωτή</a>

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
el_GR: Ο διοργανωτής καταχωρήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση διοργανωτή</a>

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
el_GR: Ο διοργανωτής ανανεώθηκε. <a href="%s">Προβολή διοργανωτή</a>

en: Other
el_GR: Άλλο

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
el_GR: Διαφορετικά, αν αισθάνεστε τολμηρός, μπορείτε να ξεκινήσετε αμέσως πηγαίνοντας στο Μενού Εκδηλώσεων και προσθέτοντας την πρώτη σας εκδήλωση.

en: Our number one goal is helping you succeed, and to whatever extent possible, we'll help troubleshoot and guide your customizations or tweaks. While we won't build your site for you, and we can't guarantee we'll be able to get you 100% integrated with every theme or plugin out there, we'll do all we can to point you in the right direction and to make you -- and your client, as is often more importantly the case -- satisfied.
el_GR: Ο υπ 'αριθμόν ένα στόχος μας είναι να σας βοηθήσουμε να πετύχετε, ενώ στον μεγαλύτερο δυνατό βαθμό, θα σας βοηθήσουμε να αντιμετωπίσετε τυχόν προβλήματα και θα σας καθοδηγήσουμε στις προσαρμογές ή μικροαλλαγές σας. Παρόλο που δεν θα φτιάξουμε το site σας για σας, και δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι θα έχετε 100% συμβατότητα με κάθε θέμα ή πρόσθετο εκεί έξω, θα κάνουμε ό, τι μπορούμε για να σας υποδείξουμε τη σωστή κατεύθυνση και να ικανοποιήσουμε εσάς - και τον πελάτη σας, καθώς αυτό συχνά είναι το πιο σημαντικό -.

en: Phone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Photo
el_GR: Φωτογραφία

[ctx: Placeholder text for a day of the week (or days of the week) before the user has selected any]
en: [day]
el_GR: [μέρα]

[ctx: Placeholder text for a month (or months) before the user has selected any]
en: [month]
el_GR: [μήνας]

en: Postal Code
el_GR: Ταχυδρομικός Κώδικας

en: Price
el_GR: Τιμή

[ctx: Qualifying the "different day". Example: "day" in "day 12 of the month"]
en: day
el_GR: ημέρα

[ctx: Qualifying the "different day". Example: "the" in "the first Friday"]
en: the
el_GR: την

en: Radio
el_GR: Ραδιοφωνικού τύπου

en: Radio Buttons
el_GR: Κουμπιά ραδιοφωνικού τύπου

en: Recurrence Count
el_GR: Αριθμός επαναλήψεων

en: Recurrence Description:
el_GR: Περιγραφή Επανάληψης:

en: Recurrence End Date
el_GR: Ημερομηνία Λήξης των επαναλήψεων

en: Recurring
el_GR: Επαναλήψιμο

en: Recurring %s
el_GR: Επαναλαμβανόμενη %s

en: Recurring event data is still being generated for this event. Don&#146;t worry, you can safely navigate away &ndash; the process will resume in a bit in the background.
el_GR: Ακόμα δημιουργούνται τα δεδομένα αυτής της επαναλαμβανόμενης εκδήλωσης. Μην ανησυχείτε, μπορείτε να πλοηγηθείτε αλλού και η διαδικασία θα συνεχίσει στο παρασκήνιο.

en: Recurring event instances
el_GR: Περιστάσεις επαναλήψιμης εκδήλωσης

en: Recurring events will be created this far in advance
el_GR: Οι επαναλήψιμες εκδηλώσεις θα δημιουργηθούν εκ των προτέρων για τόσο καιρό

en: Related %s
el_GR: Σχετικές %sς

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Restore Series
el_GR: Επαναφορά Σειράς

en: Restore all events in this series from the Trash
el_GR: Επαναφορά όλων των εκδηλώσεων αυτής της σειράς από τον Κάδο Αχρήστων

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Select a State
el_GR: Επιλέξτε μια Πολιτεία

en: September
el_GR: Σεπτεμβρίου

en: Set the distance that the location search covers (find events within X distance units of location search input).
el_GR: Ρυθμίστε την απόσταση που η αναζήτηση τοποθεσίας καλύπτει (βρείτε τις εκδηλώσεις εντός Χ μονάδων απόστασης από τη θέση αναζήτησης).

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Show
el_GR: Προβολή

en: Show only the first instance of each recurring event (only affects list-style views).
el_GR: Προβολή μόνο της πρώτης περίστασης της κάθε επαναλήψιμης εκδήλωσης (επηρρεάζει μόνο την προβολή σε στυλ λίστας)

en: Show only the first upcoming instance of recurring %s
el_GR: Εμφάνιση μόνο της πρώτης διεξαγωγής μίας επαναλαμβανόμενης %sς

en: Single Event
el_GR: Μεμονωμένη εκδήλωση

en: Split the series in two at this point, creating a new series out of this and all subsequent events
el_GR: Χωρίστε τη σειρά σε δύο σε αυτό το σημείο, δημιουργώντας μια νέα σειρά από αυτό και όλες τις εκδηλώσεις που ακολούθησαν

en: Start Date
el_GR: Ημερομηνία Έναρξης

en: State (US) Or Province (Int)
el_GR: Πολιτεία (ΗΠΑ) Ή Περιοχή (Διεθνώς)

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Take care of your license key. Though not required to create your first event, you'll want to get it in place as soon as possible to guarantee your access to support and upgrades. %sHere's how to find your license key%s, if you don't have it handy.
el_GR: Προσέξτε το κλειδί άδειας. Αν και δεν απαιτείται να δημιουργήσετε την πρώτη εκδήλωσή σας, θα θελήσετε να τη δημιουργήσετε το συντομότερο δυνατό για να εγγυηθεί η πρόσβασης στην υποστήριξη και τις αναβαθμίσεις. %sΕδώ είναι το πώς να βρείτε το κλειδί άδειάς σας%s, αν δεν το έχετε πρόχειρο.

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Text Area
el_GR: Περιοχή κειμένου

en: The current default address is: %s
el_GR: Η τρέχουσα προεπιλεγμένη διεύθυνση είναι: %s

en: The current default city is: %s
el_GR: Η τρέχουσα προεπιλεγμένη πόλη είναι: %s

en: The current default country is: %s
el_GR: Η τρέχουσα προεπιλεγμένη χώρα είναι: %s

en: The current default organizer is: %s
el_GR: Ο τρέχων προεπιλεγμένος οργανωτής είναι: %s

en: The current default phone is: %s
el_GR: Το τρέχον προεπιλεγμένο τηλέφωνο είναι: %s

en: The current default postal code/zip code is: %s
el_GR: Ο τρέχων προεπιλεγμένος ταχυδρομικός κωδικός είναι: %s

en: The current default venue is: %s
el_GR: Ο τρέχων προεπιλεγμένος Χώρος Διεξαγωγής είναι: %s

en: The events calendar mini calendar widget
el_GR: Μονάδα μίνι ημερολόγιου του Ημερολόγιου Εκδηλώσεων

en: There are no upcoming %s at this time.
el_GR: Δεν υπάρχουν προσεχείς %sς αυτή την στιγμή.

en: There were no results found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Times:
el_GR: Ώρες:

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: Trash Series
el_GR: Σειρά Αχρήστων

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Type: %s %s
el_GR: Πληκτρολογήστε %s %s

en: Unable to continue processing recurring event data. Please reload this page to continue/try again.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η συνέχιση της επεξεργασίας των δεδομένων της επαναλαμβανόμενης εκδήλωσης. Παρακαλούμε να ξαναφορτώσετε την σελίδα ώστε να συνεχίσει ή να προσπαθήσει πάλι.

en: Upcoming Events
el_GR: Προσεχείς Εκδηλώσεις

en: Use a custom list of countries
el_GR: Χρησιμοποιήστε προσαρμοσμένη λίστα χωρών

en: Use latitude + longitude
el_GR: Χρήση γεωγραφικού πλάτους + μήκους

[ctx: Used when displaying the word "day" in "the last day" or "the first day"]
en: day
el_GR: μέρα

[ctx: Used when displaying: "the fifth Monday" or "the fifth day"]
en: the fifth %1$s
el_GR: την πέμπτη %1$s

[ctx: Used when displaying: "the first Monday" or "the first day"]
en: the first %1$s
el_GR: την πρώτη %1$s

[ctx: Used when displaying: "the fourth Monday" or "the fourth day"]
en: the fourth %1$s
el_GR: την τέαρτη %1$s

[ctx: Used when displaying: "the last Monday" or "the last day"]
en: the last %1$s
el_GR: την τελευταία %1$s

[ctx: Used when displaying: "the second Monday" or "the second day"]
en: the second %1$s
el_GR: την δεύτερη %1$s

[ctx: Used when displaying: "the third Monday" or "the third day"]
en: the third %1$s
el_GR: την τρίτη %1$s

en: Users who have purchased an Events Calendar PRO license are granted total access to our %spremium support forums%s. Unlike at the %sWordPress.org support forum%s, where our involvement is limited to identifying and patching bugs, we have a dedicated support team for PRO users. We're on the PRO forums daily throughout the business week, and no thread should go more than 24-hours without a response.
el_GR: Οι χρήστες που έχουν αγοράσει ένα κλειδί άδειας για το The Events Calendar PRO χορηγούνται πλήρη πρόσβαση στο %spremium φόρουμ υποστήριξης%s. Σε αντίθεση με το %sWordPress.org φόρουμ υποστήριξης%s, όπου η συμμετοχή μας είναι περιορισμένη για τον εντοπισμό και την επιδιόρθωση σφαλμάτων, έχουμε μια αφοσιωμένη ομάδα υποστήριξης για τους χρήστες PRO. Είμαστε στο PRO φόρουμ καθημερινά καθ 'όλη τη διάρκεια της εβδομάδας, και σπάνια νήμα μένει πάνω από 24 ώρες χωρίς απάντηση.

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
el_GR: Το προσχέδιο του χώρου διεξαγωγής ανανεώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση χώρου</a>

en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
el_GR: Ο χώρος διεξαγωγής δημοσιεύτηκε. <a href="%s">Προβολή χώρου</a>

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
el_GR: Εκδηλώσεις προγραμματισμένες για: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση χώρου</a>

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
el_GR: Ο χώρος διεξαγωγής καταχωρήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση χώρου</a>

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
el_GR: Ο χώρος διεξαγωγής ανανεώθηκε. <a href="%s">Προβολή χώρου</a>

en: Venue:
el_GR: Χώρος Διεξαγωγής:

en: View All Add-Ons
el_GR: Προβολή όλων των Προσθέτων

en: View More&hellip;
el_GR: Δείτε Περισσότερα&hellip;

en: View all %1$s at this %2$s
el_GR: Δείτε όλες τις %1$s αυτής της %2$s

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Week
el_GR: Εβδομάδα

en: Week Day Format
el_GR: Μορφή Ημέρας Εβδομάδας

en: Week Navigation
el_GR: Πλοήγηση Εβδομάδας

en: Week Of
el_GR: Εβδομάδα του

en: Weekly
el_GR: Εβδομαδιαία

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
el_GR: Τα έγγραφα υποστήριξης μπορούν να σας βοηθήσουν ως ένα σημείο… με αποτέλεσμα μερικές φορές να χρειάζεστε τη συνδρομή ενός πραγματικού προσώπου. Αυτό είναι το σημείο που το %sφόρουμ υποστήριξης%s μπαίνει στο παιχνίδι.

en: Yearly
el_GR: Ετήσια

en: Yearly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
el_GR: Οι προσαρμοσμένες ετήσιες επαναλήψεις δεν μπορούν να έχουν παύλα στην ημέρα που πραγματοποιούνται.

en: Yes
el_GR: Ναι

en: You are currently editing all events in a recurring series.
el_GR: Αυτή τη στιγμή επεξεργάζεστε όλες τις εκδηλώσεις σε μια επαναλήψιμη σειρά.

en: You can use this setting to set specific, individual defaults for any new Venue you create (these will not be used for your default venue).
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτήν τη ρύθμιση για να ορίσετε συγκεκριμένες, μεμονωμένες προεπιλογές για κάθε νέο χώρο διεξαγωγής που δημιουργείτε (αυτές δεν θα χρησιμοποιηθούν για τον προεπιλεγμένο χώρο διεξαγωγή σας).

en: You have venues for which we don't have Geolocation information. <a href='%s'>Click here to generate it</a>.
el_GR: Έχετε χώρους διεξαγωγής για τους οποίους δεν έχουμε πληροφορίες εντοπισμού γεωγραφικής θέσης (Geolocation). <a href='%s'>Πατήστε εδώ για δημιουργία</a>.

en: You must select a recurrence end date
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ημερομηνία λήξης της επανάληψης

en: a different day:
el_GR: διαφορετική ημέρα:

en: all
el_GR: όλες

en: and
el_GR: και

en: hours
el_GR: ώρες

en: last
el_GR: τελευταίο

en: min
el_GR: λεπτά

en: months
el_GR: μήνες

en: next day
el_GR: επόμενη ημέρα

[ctx: occurence count text]
en: events
el_GR: εκδηλώσεις

en: remove
el_GR: αφαίρεσε

en: same day
el_GR: ίδια ημέρα

en: sec
el_GR: δευτερόλεπτα

en: the 10th day of the month
el_GR: την 10η ημέρα του μήνα

en: the 11th day of the month
el_GR: την 11η ημέρα του μήνα

en: the 12th day of the month
el_GR: την 12η ημέρα του μήνα

en: the 13th day of the month
el_GR: την 13η ημέρα του μήνα

en: the 14th day of the month
el_GR: την 14η ημέρα του μήνα

en: the 15th day of the month
el_GR: την 15η ημέρα του μήνα

en: the 16th day of the month
el_GR: την 16η ημέρα του μήνα

en: the 17th day of the month
el_GR: την 17η ημέρα του μήνα

en: the 18th day of the month
el_GR: την 18η ημέρα του μήνα

en: the 19th day of the month
el_GR: την 19η ημέρα του μήνα

en: the 20th day of the month
el_GR: την 20η ημέρα του μήνα

en: the 21st day of the month
el_GR: την 21η ημέρα του μήνα

en: the 27th day of the month
el_GR: την 27η ημέρα του μήνα

en: the 28th day of the month
el_GR: την 28η ημέρα του μήνα

en: the 29th day of the month
el_GR: την 29η ημέρα του μήνα

en: the 30th day of the month
el_GR: την 30η ημέρα του μήνα

en: the 31st day of the month
el_GR: την 31η ημέρα του μήνα

en: the 7th day of the month
el_GR: την 7η ημέρα του μήνα

en: the 8th day of the month
el_GR: την 8η ημέρα του μήνα

en: the 9th day of the month
el_GR: την 9η ημέρα του μήνα

en: the same day:
el_GR: την ίδια ημέρα:

en: weeks
el_GR: εβδομάδες
